REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

High School Musical 3: Senior Year Dance! [gra]

Sukces, jaki odniosły filmy z serii High School Musical, zasługuje na niemały podziw. Przyznam jednak, że cykl ten ze względu na infantylny i nazbyt cukierkowy charakter przemawia tylko do młodszych odbiorców, ale za to z niesamowicie ogromną siłą. Dlatego pracując nad grą High School Musical 3 jej autorzy, nawet gdyby nie mieli bladego pojęcia o tym, jak tworzy się gry komputerowe, na pewno wyczuwali pieniądze, które w szybkim tempie zapełnią ich portfele...

11.03.2010
23:38
Rozrywka Blog
REKLAMA

Początkowo do zabawy zniechęca grafika. W grze oddano nam 29 piosenek, które pojawiły się w trzech filmach z High School Musical. Wykorzystano znane z ekranu elementy będące składowymi danego utworu, takie jak scenografia, bohaterowie czy wykonywane przez nich układy choreograficzne. Niestety, wszystkiemu temu towarzyszą mało przyjemne doznania estetyczne. Jest kolorowo i brzydko. Najbardziej odrzucają modele postaci, mające niewiele wspólnego ze swoimi rzeczywistymi odpowiednikami. Trzeba przyznać, że najmocniej skrzywdzono tutaj osobę Vanessy Hudgens, odgrywającą rolę Gabrielli. Bardzo piękna i urokliwa kobieta (bo tak można ją nazwać, ponieważ, mimo odgrywanej roli i wyglądu nastolatki, ma już 20 lat) zamieniła się w High School Musical 3: Senior Year Dance! w małego potworka, który przykułby uwagę jedynie osoby ze słabym wzrokiem. Za to najlepiej odwzorowano postać filmowego Troya, jednak i ona pozostawia sporo do życzenia.

REKLAMA

Sama gra polega na wciskaniu w odpowiednim momencie kursorów klawiatury, podczas gdy w tle słyszymy muzykę i oglądamy układy choreograficzne postaci. Przed rozpoczęciem tańca wybieramy jedną lub dwie postacie, które wezmą udział w przedstawieniu. Może to być wspomniana Gabriella, Troy, przemądrzała Sharpay, jej brat Ryan, Chad, Zeke oraz Kelsi. Ciekawy dodatek stanowi możliwość stworzenia własnego bohatera (dziewczyny albo chłopaka), począwszy od ustalenia fryzury czy koloru oczu, a skończywszy na samym stroju i butach.

Autorzy przygotowali trzy poziomy trudności. Najłatwiejszy z nich to "Nastolatki", który nie powinien sprawić nikomu większych problemów. Potem mamy niewiele trudniejszy poziom o nazwie "Podrostki". Gdy sobie z nim poradzimy, odblokowany zostaje ostatni - "Starsi". Ten może sprawić sporo kłopotów. Aby w pełni ukończyć High School Musical 3 i otrzymać świadectwo ukończenia szkoły, należy prawidłowo wypaść na wszystkich poziomach.

Właściwą rozgrywkę poprzedza trening, który objaśnia wszelkie reguły panujące w grze. Najistotniejszy jest tutaj okrąg, mający cztery otwory. Gdy w danym otworze znajdzie się małe koło (tak zwany sygnał), należy kliknąć jeden z kursorów klawiatury, dzięki czemu zyskujemy punkty. Czasami możemy także natrafić na długi pasek zbliżający się do jednego z otworów. Wtedy wymagane jest dłuższe przytrzymanie kursora, co owocuje większą liczbą punktów. Co istotne, jeżeli zdobywamy w miarę przyzwoite wyniki, pojawia się możliwość uruchomienia punktowej premii.

Po wykonaniu tańca otrzymujemy ocenę (może to być na przykład A, czyli celujący) i odblokowujemy różne dodatki. Są to przede wszystkim quizy, mające głównie ukazać charakter osoby grającej, jak i jej przyszłość. Przykładowo, po odpowiedzeniu na parę pytań, dowiemy się, kto najchętniej by się z nami zaprzyjaźnił - Troy, Chad czy Gabriella. Możemy również poznać naszą przyszłą karierę. Oczywiście wszystko to należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.

REKLAMA

Utwory muzyczne, które słyszymy podczas zabawy, wypadają różnie. Jest to indywidualna sprawa, ale mnie przypadło do gustu tylko kilka piosenek, między innymi "Now or Never", "The Boys Are Back" czy "Bet On It". Większość kawałków wydaje mi się nazbyt cukierkowa i spokojna, ale dzieciakom z pewnością przypadną one do gustu. Za to mniej zadowolone mogą być z konieczności odblokowywania kolejnych utworów.

Recenzowany tytuł to prosta produkcja, która najbardziej spodoba się osobom najmłodszym, a zwłaszcza tym przepadającym za filmami z High School Musical. Zyskują one bowiem możliwość spotkania swoich ulubionych bohaterów, wysłuchania blisko 30 piosenek i sprawdzenia swojego refleksu. Szkoda tylko, że nie dopracowano oprawy wizualnej, jednak niewątpliwie dobrze wypadły animacje postaci. Tak więc High School Musical 3: Senior Year Dance! to całkiem niezły prezent dla dziecka, które lubi filmy z roztańczonymi nastolatkami. Niemniej jednak za cenę rzędu 80 złotych można kupić dla pociechy zdecydowanie bardziej wciągającą produkcję...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA