REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Sowy z Hogwartu już nadlatują. Harry Potter: Hogwarts Mystery za chwilę na iOS i Androidzie

Magia Hogwartu i czarodziejskiego świata wykreowanego przez J.K. Rowling nie mija mimo upływu lat. Dowodem na to jest nie tylko popularność filmowej sagi Fantastyczne zwierzęta, ale też zapowiedź nowej gry Harry Potter: Hogwarts Mystery. Poznaliśmy oficjalną datę premiery produkcji.

05.04.2018
20:55
harry potter hogwarts mystery
REKLAMA
REKLAMA

Gra stworzona przez Jam City to RPG na Androida i iOS. Produkcja została osadzona w szerokim uniwersum Harry'ego Pottera, wykraczającym poza świat znany z książek. Gracze na swojej drodze nie spotkają Chłopca, Który Przeżył, ani jego najbliższych przyjaciół i rówieśników. Akcja Hogwarts Mystery osadzona jest bowiem w czasach tuż po narodzinach Pottera i jego pierwszym zwycięstwie nad Voldemortem.

Hogwarts Mystery spełni marzenia każdego Potteromaniaka i pozwoli fanom serii wcielić się w czarodzieja lub czarownicę.

Stworzona w ten sposób postać będzie brała udział we wszystkich zwyczajowych zajęciach w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Młodzi adepci magii uczęszczać będą na lekcje do takich nauczycieli jak: Minerwa McGonagall, Filius Flitwick czy Rolanda Hooch. Nabywcy gry znajdą też w niej atrakcje niezwiązane z rzucaniem czarów i nauką magii. Szczególny nacisk w grze położony został na interakcje z postaciami niezależnymi i budowanie wzajemnych relacji. Wśród napotkanych NPC-ów znajdą się także inne postaci znane z książek, w tym Bill Weasley, Nimfadora Tonks i Albus Dumbledore. Twórcom gry zależy na jak największej wiarygodności produkcji.

W rolę Dumbledore'a ponownie wcieli się Michael Gambon, a Dame Maggie Smith użyczy głosu profesor McGonagall.

To nie jedyni aktorzy, którzy powrócą do swoich ról z produkcji filmowych. W obsadzie Hogwarts Mystery znaleźli się też Warwick Davis, Sally Mortemore, Gemma Jones i Zoe Wanamaker. Aby wziąć udział w rozgrywce i wcielić się w nowego ucznia Hogwartu gracze będą musieli dokonać wstępnej rejestracji. Wydaje się jednak, że każdy mugol otrzyma szansę na spełnienie swoich marzeń.

REKLAMA

Harry Potter: Hogwarts Mystery to nie jedyna produkcja ze świata stworzonego przez Rowling, jaka trafi w tym roku na urządzenia mobilne. Drugim tytułem będzie Harry Potter: Wizards Unite autorstwa firmy Niantic. Dystrybuotorem obu tytułów będzie stworzone specjalnie w tym celu Portkey Games.

Premiera Hogwarts Mystery na systemach Android i iOS już 25 kwietnia. Otwierajcie wirtualne okna i czekajcie na sowy z powiadomieniami!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA