REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

John Carmack – „Ta technologia powali wszystko z Xboksa i PlayStation 2(…)” na ekranie iPhone!

13.08.2010
11:30
REKLAMA

Na odbywającym się aktualnie QuakeCon John Carmack, lider Id
Software, po raz kolejny spowodował, że inni producenci gier na
handheldy powinni się wstydzić. Tech 5 na iPhone wygląda…
niesamowicie.

REKLAMA

Zaprezentowane na konferencji przez Johna demo jego najnowszej technologii – id Tech 5, na ekranie iPhone wyglądało rewelacyjnie. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę ograniczoną moc telefonu. Wierząc Carmackowi na słowo, również w wersji na iPhone pojawiają się „megatekstury” czy dynamiczne oświetlenie. Wszystko w 60 klatkach na sekundę, niesamowicie zżerając baterię. Właśnie dlatego Carmack mówi o „opcji trzydziestu klatek” dla graczy z dala od domu czy samochodu z ładowarką.

REKLAMA

To, co możemy zaobserwować na filmiku, powstało dzięki zabawie Id Software z… Wii. Jak widać, projekt nie doszedł do skutku, został nieco zmieniony i wciśnięty do najmodniejszego telefonu na świecie. Odważne są słowa lidera, odnośnie ich przenośnej wersji Tech 5 na produkty Apple. „Ta technologia powali wszystko z Xboksa i PlayStation 2”. Co jeszcze ciekawsze, patrząc na zaprezentowany materiał, coraz łatwiej w to uwierzyć.

Pierwsza produkcja tego typu na iPhone ma zostać wydana jeszcze w tym roku, lecz bardziej jako „pokazówka”, niżeli właściwy tytuł. Taki pojawi się dopiero w następnym roku, najprawdopodobniej z „Rage” w tytule. Brawo, Carmack.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA