REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Kontekstowa klawiatura Microsoftu na Androidzie. Niestety, nie jest idealnie…

Każdy, kto spędził trochę czasu z Windows Phone, wie, że Microsoft posiada absolutnie najlepszą klawiaturę dotykową. Gigantyczna baza słów, świetne podpowiedzi, dobre rozłożenie przycisków – nie spotkałem się z lepszym rozwiązaniem.

26.02.2016
17:35
Hub Keyboard - klawiatura Microsoftu na Androidzie!
REKLAMA
REKLAMA

Nic zatem dziwnego, że kiedy w końcu zobaczyłem, że klawiatura Microsoftu wylądowała w Google Play, nie posiadałem się z radości. Dotykowa klawiatura to chyba ostatnia usługa giganta z Redmond, której brakuje mi po przesiadce na Androida. Jasne, próbowałem rozwiązania od Google, sprawdziłem Swype, przywiązałem się do SwiftKey, ale żadna, absolutnie żadna klawiatura nie była w stanie dorównać tej od Microsoftu.

Klawiatura Microsoftu jest już w Google Play i może ją pobrać każdy… o ile ma kompatybilne urządzenie.

Niestety, mój smartfon nie znajduje się na liście urządzeń wspieranych przez aplikację. Być może wy będziecie mieć więcej szczęścia. To na pewno przyda się wam podczas korzystania z dotykowej klawiatury, ponieważ na ten moment ta posiada zadziwiająco niską ocenę. Ze względu na brak kompatybilnego urządzenia nie jestem w stanie sprawdzić, co jest nie tak. Jak zapewne większość Polaków. Na ten moment program posiada angielską bazę słownictwa.

Klawiatura Microsoftu class="wp-image-60330"
REKLAMA

Oczywiście należy pamiętać, że klawiatura Microsoftu znajduje się dopiero w wersji preview. Ponadto to nie pełna klawiatura dotykowa Word Flow, a jedynie kontekstowe rozwiązanie stworzone w laboratorium Microsoft Garage. Dziwi mnie to o tyle, że pierwsze wrażenie można zrobić jedynie raz. Nie rozumiem, dlaczego w Redmond nie zdecydowano się na solidne uderzenie, wydając klawiaturę Word Flow z całym zasobem słownictwa, jaki przez lata był gromadzony w bazach zestawu Office. Naprawdę na to czekam.

Inicjatywa Microsoft Garage to zawsze jakiś początek. Chociaż ta najlepsza klawiatura Microsoftu – Word Flow – wciąż nie zadebiutowała na Androidzie i iOS, na pewno damy znać, kiedy się to zmieni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA