REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Moc jest z Androidem. Knights of the Old Republic nareszcie w Google Play

Zielona strona mocy w końcu została zauważona przez BioWare. Posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem doczekali się własnej edycji kultowej gry cRPG. Knights of the Old Republic jest już możliwe do kupienia w Google Play. Warto, chociaż nie obyło się bez zgrzytów.

23.12.2014
17:45
Moc jest z Androidem. Knights of the Old Republic nareszcie w Google Play
REKLAMA
REKLAMA

Do teraz mam w pamięci bolesny proces instalacji Knights of the Old Republic na PC. Żonglując 4 (a może 5?) płytami CD modliłem się, żeby wysłużony laser w warczącej nagrywarce stanął na wysokości zadania. To niesamowite, że teraz za pomocą dwóch kliknięć mogę pobrać tę samą grę na mobilne urządzenie, które mam w kieszeni. No, nie do końca tę samą. Mobilny KOTOR to tekstury w wyższej rozdzielczości oraz dotykowe sterowanie przy użyciu ekranu urządzenia.

Niestety, nawet największy fan oryginalnego Knights of the Old Republic powinien dwa razy zastanowić się przed zakupem mobilnej konwersji.

Problemem nie jest przy tym sama gra, ale… posiadane przez was urządzenie. Ostrzegam – bez tabletu się nie obejdzie. Ilość detali, mnogość napisów, mała czcionka, zarządzanie drużyną, wskazywanie celów, do tego ikony dotykowych przycisków – to wszystko wymaga odpowiedniej wielkości ekranu i rozsądnej rozdzielczości. Na Samsungu Note 3 czułem ciasnotę, natomiast moje ruchy były skrępowane, z kolei sterowanie mało komfortowe. Nie chcę myśleć, co muszą przechodzić posiadacze smartfonów z jeszcze mniejszymi ekranami. Nawet jeżeli jesteś wielkim fanem Gwiezdnych Wojen, naprawdę radzę się zastanowić czy będziesz miał na czym pograć w odświeżonego KOTOR-a.

REKLAMA

Wszystkim wyposażonym w tablety naprawdę polecam zainwestować w ten wiekowy, ale niesamowicie grywalny tytuł. Knights of the Old Republic to jedna z najlepszych gier cRPG, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane przez BioWare. Za mniej niż 18 złotych dostajecie przygodę na kilkadziesiąt godzin, z bardzo udanym scenariuszem i wspaniałym światem. W sam raz na rodzinne, świąteczne wyjazdy, na które nie wypada brać ze sobą stacjonarnej konsoli.

Pozostaje (nieco naiwnie) czekać na edycję dla Windows 8.1 oraz Windows Phone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA