REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Bohaterowie Marvela odchodzą na emeryturę. Marvel Heroes zostaje zamknięte

To już koniec Marvel Heroes. Gra MMO pozwalająca wcielić się w superbohaterów, którą rozwijało studio Gazillion Entertainment, trafiła na śmietnik historii.

16.11.2017
10:13
marvel heroes
REKLAMA
REKLAMA

Istniejąca od 2013 roku gra z gatunku MMO została właśnie zamknięta. Marvel postanowiła rozwiązać współpracę z firmą Gazillion Entertainment. Studio przez kilka ostatnich lat pozwalało fanom komiksów wcielać się w ich ulubionych superbohaterów w produkcji przypominającej nieco Diablo.

To już koniec Marvel Heroes.

Przedstawiciele firmy poinformowali o swojej decyzji w wiadomości e-mail. Podziękowali graczom za wsparcie i udział w społeczności zgromadzonej wokół swojej gry. Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra definitywnie przestanie działać, ale Marvel obiecał informować graczy o kolejnych planach. Gra ma zostać wygaszona do końca 2017 roku.

Podjęta decyzja nie jest specjalnie zaskakująca. Deweloperzy już kilka tygodni temu przestali kontaktować się ze społecznością i zapowiadać nowości. Nie pojawiły się żadne specjalne bonusy z okazji Halloween, a twórcy w żaden sposób nie świętowali premiery nowego filmu w uniwersum, czyli 3. części Thora.

Moderatorzy z forum gry zniknęli bez słowa jeszcze w październiku. Jak podaje serwis Kotaku, pracownicy gry potwierdzają, że przez firmę odpowiedzialną za Marvel Heroes przetoczyła się fala zwolnień. Nowości, nad którymi ostatnio pracowali, zapewne nigdy nie ujrzą światła dziennego.

Gracze spędzili z Marvel Heroes cztery lata.

Fani online’owego tytułu w komiksowym uniwersum mogą być teraz rozczarowani. Chociaż pierwszą wersję Marvel Heroes wydano na komputery osobiste w 2013 roku, dopiero w czerwcu tego roku doczekała się portu na konsole.

REKLAMA

Gracze na konsolach mogli jednak grać w ten tytuł bez żadnych opłat. Tyle dobrego, że nie była to płatna gra, skoro działała tylko kilka miesięcy - aczkolwiek zawierała mikropłatności, a dodatki zdobyte za prawdziwe pieniądze teraz przepadną.

Nie wiadomo jeszcze, czy i jak Marvel wynagrodzi graczom skasowanie tej gry. W przyszłości mają pojawić się nowe produkcje osadzone w tym uniwersum przygotowane w ramach umowy ze Square Enix, a na konsole z rodziny PlayStation 4 zmierza kozacki Spider-Man.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA