REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Microsoft doszedł do wniosku, że Android potrzebuje ich własnego sklepu z aplikacjami

Aplikacje Microsoftu dedykowane Androidowi są zaskakująco dobre. Ba, na ten moment są znacznie lepsze, niż ich odpowiedniki na systemach Windows Phone 8.1 i Windows Phone 10.

30.12.2015
9:30
Microsoft doszedł do wniosku, że Android potrzebuje ich własnego sklepu z aplikacjami
REKLAMA
REKLAMA

Sam regularnie korzystam z kilku aplikacji Microsoftu, które pobrałem z Google Play. Na moich smartfonach mam zainstalowane takie programy jak OneDrive, Microsoft Word, Office Lens, Arrow Launcher i Outlook. To naprawdę solidne aplikacje, które znacząco wyprzedzają swoje odpowiedniki na kaflowym systemie Microsoftu. Paskudna sprawa z perspektywy posiadaczy Windowsa 10 Mobile oraz Windowsa Phone 8.1, ale tak wygląda rzeczywistość.

Microsoft zdaje się dbać bardziej o użytkowników obcych systemów operacyjnych, niżeli swoich własnych.

Wychodzi na to, że programy z Redmond są cenione wśród posiadaczy Androida na tyle, że w Redmond pomyśleli o własnym sklepie z aplikacjami. Można w nim podejrzeć wszystkie produkty oferowane przez technologicznego giganta. Tych jest już zaskakująco dużo. Oczywiście pośród kilkudziesięciu programów, tylko kilka – kilkanaście będzie naprawdę ciekawych i interesujących dla przeciętnego użytkownika.

Niestety, na ten moment zbiór aplikacji Microsoftu nie pozwala na wiele. Po kliknięciu w dany program, zostajemy przeniesieni do Google Play, aby z oficjalnej platformy pobrać produkcję od twórców Windowsa. Jaki jest więc sens istnienia czegoś takiego jak Microsoft Apps? Na ten moment nie do końca potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale liczę, że w komentarzach na pewno ktoś mi to wytłumaczy.

word mobile

Jako dawny fan kafelków, boli mnie to podejście Microsoftu do własnego systemu operacyjnego. Windows 10 Mobile to na ten moment najbardziej niestabilne i niedopracowane rozwiązanie, jakie może znaleźć się na mobilnym urządzeniu. W Redmond nie tylko zawiedli zaufanie budowane świetnym Windows Phone 8, ale również nie nastrajają pozytywnie na przyszłość, podejmując coraz bardziej agresywne działania w obrębie Google Play oraz iTunes App Store.

REKLAMA

Jeżeli przyszłość mobilnego Microsoftu ma być w aplikacjach, nie systemie – nie mam nic przeciwko. Tylko niech nie robią mi nadziei na dobrego, wszechstronnego Windowsa 10 Mobile. Może byłoby lepiej, gdyby Nadella ze spółką po prostu dogasili ten projekt i udali, że nigdy się nie wydarzył?

Darmowe Microsoft Apps na Androida pobierzecie korzystając z poniższego odsyłacza:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA