REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Seriale

Telltale przygotowało nietypową grę dla fanów serialu Mr. Robot

Mr. Robot ma wielu oddanych fanów, którzy tydzień w tydzień śledzą kolejne przygody zamkniętego w sobie hakera Elliota i jego bliskich. Czas płynący w oczekiwaniu na kolejne odcinki można umilić sobie przy grze mobilnej, za którą odpowiedzialni są deweloperzy z Telltale, czyli twórcy gier stylizowanych na seriale telewizyjne.

19.08.2016
14:28
Mr. Robot
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy sezon serialu Mr. Robot okazał się jednym z najprzyjemniejszych telewizyjnych zaskoczeń minionego roku. Druga seria, która jest obecnie emitowana, również przyciąga przed ekrany rzesze fanów.

Mr. Robot atakuje internet z kilku stron.

Twórcy Mr. Robot bardzo umiejętnie prowadzą działania marketingowe wokół swojej produkcji w social media. Przykładem może być emisja pierwszego odcinka w trakcie sesji Q&A w sieci, kiedy to “hakerzy” rzekomo “włamali się” i udostępnili serial uczestnikom tego internetowego spotkania.

Kolejnym sposobem na to, by podsycić zainteresowanie serialem, jest nowa mobilna produkcja na smartfony z systemem Android i iOS. Za grę odpowiada studio Telltale znane z takich gier przygodowych wydawanych w odcinkach jak The Wolf Among Us i The Walking Dead.

Mr. Robot: 1.51exfiltrati0n od Telltale Games.

Nowa gra mobilna to produkcja opierająca się o tekst, która udaje… komunikator internetowy. Telltale w przygotowaniu gry o trudnym do wymówienia i zapamiętania tytule Mr. Robot: 1.51exfiltrati0n (który nawiązuje do kreatywnych nazw kolejnych odcinków serialu) pomogło studio Night School Studio odpowiedzialne za grę indie Oxenfree.

REKLAMA

Gracz za pomocą aplikacji na smartfony z Androidem i iPhone’y może kontaktować się z E(vil) Corp. czyli firmą, z którą walczą bohaterowie serialu Mr. Robot z Elliotem na czele. Zadaniem gracza jest odgrywanie roli pracownika firmy, który odkrywa kolejne mroczne sekrety skrywane przez korporację.

Nowa produkcja nie jest niestety pełnoprawną grą na miarę wspomnianego The Walking Dead - zresztą jeśli taka miałaby powstać, to słyszelibyśmy o niej pewnie od wielu miesięcy, tak jak miało to miejsce w przypadku Gry o tron i najnowszego przygodówkowego Batmana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA