REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Filmy /
  4. Seriale

Rozdano nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (WGA). To już ostatnia prosta do niedzielnych Oscarów

W tegorocznym worku ze statuetkami już powoli widać dno. Na tydzień przed najbardziej prestiżowymi Oscarami, Amerykańska Gildia Scenarzystów (WGA) przyznała swoje nagrody.

18.02.2019
10:12
nagrody WGA
REKLAMA
REKLAMA

W niedzielny wieczór Amerykańska Gildia Scenarzystów przyznała już po raz 71. swoje nagrody. Nie obyło się bez zaskoczeń. Chyba najmniej przewidywalnymi kategoriami w tym roku okazały się te związane z filmem. Statuetki za najlepszy filmowy scenariusz oryginalny oraz adaptowany zostały przyznane produkcjom dotychczas często pomijanym. Nagrody otrzymały odpowiednio scenariusze do filmów „Eighth Grade” oraz „Can You Ever Forgive Me?”. Warto wspomnieć, że konkurentami dla „Eighth Grade” w kategorii scenariusz oryginalny były takie filmy, jak „Green Book”, „Ciche miejsce”, „Roma” i „Vice”. Z kolei „Can You Ever Forgive Me?” zdobyło statuetkę za scenariusz adaptowany, pokonując tym samym „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”, „Czarną Panterę”, „Narodziny gwiazdy” oraz „Gdyby ulica Beatle umiała mówić”.

Telewizyjne nagrody WGA były znacznie mniej zaskakujące.

Jeśli można mówić o sporym zaskoczeniu w przypadku tegorocznych nagród filmowych przyznanych przez stowarzyszenie, to już kategorie telewizyjne przyniosły dość mało zaskoczeń. Statuetkę za najlepszy scenariusz serialu dramatycznego otrzymała produkcja „Zawód: Amerykanin”. Najlepszym serialem komediowym według WGA został „The Marvelous Mrs. Maisel” od Amazona. W tym roku komedia także wiodła prym w kategorii nowej produkcji. Statuetkę zgarnęła bowiem produkcja HBO „Barry”.

Nagrodę za najlepszą dłuższą formę oryginalną otrzymała produkcja Hulu „Castle Rock”. W analogicznej kategorii formy adaptowanej nagrodzony został drugi sezon głośnej antologii „Zabójstwo Versace: American Crime Story” od stacji FX.

Bez zaskoczeń w kategorii scenariusz do gry komputerowej.

REKLAMA

Amerykańska Gildia Scenarzystów przyznała także nagrodę w kategorii najlepszy scenariusz do gry komputerowej. Statuetkę otrzymał głośny „God of War”, który w ubiegłym roku był jedną z najbardziej entuzjastycznie przyjętych premier.

Pełną listę nominowanych i nagrodzonych we wszystkich kategoriach znajdziecie między innymi na stronie TheWrap.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA