REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Oto najlepsze gry na Androida, iOS oraz Windows Phone wydane w całym 2015 roku

Jeżeli chodzi o ostatnie 12 miesięcy, na rynku gier mobilnych pojawiło się mnóstwo ciekawych produkcji dostosowanych do dotykowych ekranów. Postanowiłem wybrać najlepsze z nich i stworzyć prywatną listę. Oto moje najlepsze gry na Androida, iOS oraz Windows Phone 2015 roku:

31.12.2015
9:53
Najlepsze gry na Androida, iOS oraz Windows Phone w 2015
REKLAMA
REKLAMA

Lara Croft GO

Kapitalna gra od twórców udanego Hitman GO. Lara Croft GO to połączenie turowej gry logicznej z eksploracją pięknych terenów i odkrywaniem sekretów.

Produkcja posiada mnóstwo poziomów, prosty, ale niezwykle grywalny sposób na zabawę oraz atrakcyjną oprawę wideo. Jedna z tych gier, którą naprawdę warto posiadać w pamięci smartfona bądź tabletu, niezależnie od ceny.

Her Story

Niesamowita gra warta każdych pieniędzy. Jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, wciągająca jak bagno i robiąca gigantyczne wrażenie. Nie będę zdradzał wiele więcej, ale gwarantuję wam – w coś takiego jeszcze nie graliście. Prawdziwa petarda i unikalne doświadczenie, które zapamiętacie na kilka kolejnych lat.

Transistor

Gra twórców docenionego Bastionu wylądowała na iOS po tym, jak została pozytywnie przyjęta na stacjonarnej konsoli PlayStation 4 oraz PC.

Bardzo ciekawe podejście do walki miesza się tutaj z udanym rozwojem postaci i naprawdę dobrą narracją. Bohaterka gry jest prowadzona przez inteligentny miecz, starając się odkryć, kto stoi za zamachami w futurystycznym mieście. Wizualny, dźwiękowy i scenariuszowy majstersztyk.

Spider: Rite Of The Shrouded Moon

Jedyne takie połączenie gry logicznej i gry zręcznościowej, w której wcielamy się w tytułowego pająka, zwiedzając świat z zupełnie nowej, znacznie pomniejszonej perspektywy.

Spider: Rite Of The Shrouded Moon nie wygląda jak mobilna produkcja, która wynosi przenośną rozgrywkę na zupełnie nowy poziom. To jednak tylko pozory. W 2015 roku nie znajdziecie bardziej zachwycającej produkcji z szeroko rozumianego gatunku „puzzle”, może poza Larą Croft GO i The Room Three. Genialny, po prostu genialny pomysł na gameplay, otoczkę i narrację. Trzeba!

This War of Mine

Polska gra, która zyskała rozgłos za sprawą niebanalnego podejścia do współczesnych konfliktów zbrojnych, nareszcie znalazła się tam, gdzie na nią czekałem – na platformach mobilnych.

This War of Mine to gra oparta na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Znajdujemy się w ogarniętym wojną mieście. Zamiast jednak wcielać się w dzielnego i nieśmiertelnego wojaka, jak to zazwyczaj ma miejsce, widzimy konflikt zbrojny z perspektywy bezbronnych cywili, zmuszonych do życia pośród ruin, z pustymi brzuchami i chorymi najbliższymi. Równie przerażające, co grywalne.

The Room Three

Kontynuacja jednej z najbardziej popularnych i efektownych graficznie gier logicznych. The Room Three czerpie garściami z elementów, które wyniosły na piedestał poprzednie odsłony.

Po raz kolejny mamy do czynienia z grafiką bardzo wysokiej jakości i zagadkami, które dają nam niemal swobodną kontrolę nad chwytanymi obiektami. Jak zwykle wciąga, jak zwykle przykuwa do ekranu i jak zwykle idealnie nadaje się do zabawy, niezależnie od tego, czy stoimy w kolejce, jedziemy autobusem czy czekamy na przystanku.

Earthcore: Shattered Elements

Kolejna bardzo dobra gra wydana w 2015 roku, kolejna wykonana rękoma polskich producentów. Earthcore to tytuł, który z powodzeniem może rywalizować z Hearthstone od samego Blizzarda.

Już pierwsze chwile z Earthcore: Shattered Elements pozwalają stwierdzić, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości. Jasny do zrozumienia samouczek błyskawicznie wprowadza nas w meandry atrakcyjnej wizualnie gry karcianej, która w moim odczuciu jest znacznie mniej losowa i chaotyczna od wyżej wspomnianego Hearthstone. Obowiązkowa instalacja, o ile lubicie karcianki.

Don’t Starve

Klasyk z komputerów i konsol trafił na mobilne ekrany. Chociaż przenośne Don’t Starve pachnie odświeżanym kotletem, zadziwiająco dobrze pasuje do dotykowego formatu.

Don’t Starve to gra, z którą spędziłem znacznie więcej czasu, niż powinienem. Wciągające mechanizmy sprawiły, że z ochotą pobijałem własne rekordy dni, które udało mi się przeżyć na dzikim, nieznanym i losowo generowanym terytorium. Budowa własnego gospodarstwa, pozyskiwanie surowców, odnajdywanie skarbów i walka z niebezpieczeństwami – raj dla survivalowcow, okraszony charakterystyczną oprawą, której nie powstydziłby się reżyser Tim Burton.

Lost Within

REKLAMA

Kapitalny horror, za sprawą którego do głowy przyszedł mi szalony pomysł zakupu Kindle Fire HD. Na całe szczęście dzisiaj Lost Within pobierzecie również z iTunes App Store.

Co tutaj dużo pisać – absolutnie pierwsza liga, jeżeli chodzi o poziom wykonania i zdolność do wystraszenia gracza. Połóżcie się w łóżku, zgaście światło, nałóżcie na głowę dobre słuchawki i spróbujcie zagrać. Gwarantuję wam, że immersja płynąca z Lost Within rozgrywanego w takim stylu przerazi was do samej kości. Kapitalna produkcja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA