REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część czwarta

W poprzednim odcinku tego cyklu obiecałem spróbować znaleźć jakiś naprawdę gorący tytuł na Windows Phone. I ze wstydem przyznaję, że polegałem na tym zadaniu. Najlepsze, co znalazłem, to Monopoly, a że trudno mi tę grę polecić, to niestety użytkownicy WP po raz kolejny będą musieli obejść się smakiem. Jak zwykle, najbardziej zadowoleni będą posiadacze iOS. 

13.08.2014
19:45
Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część czwarta
REKLAMA

#10 Blood Bowl

REKLAMA

Opis: Futbol amerykański w wykonaniu zamieszkujących Stary Świat ras - orków, krasnoludów, elfów czy skavenów. Sportowa rywalizacja i duch fair-play są tu obecne mniej więcej w takim samym stopniu, jak w decyzji UEFA w sprawie meczu Celtic-Legia. Nieczyste zagrania, celowe faule, przekupstwo - oto, co się liczy. Celem gracza jest umiejętne zarządzanie swoim zespołem i poprowadzenie go do zwycięstwa w kolejnych potyczkach. Blood Bowl na systemy mobilne jest konwersją wydanej w 2010 roku wersji na PC. Oferuje możliwość rozegrania pojedynczych meczy (solo lub w trybie wieloosobowym) lub gry w rozbudowanym trybie kampanii.

Główne zalety: Przyzwoita cena wersji podstawowej (oferującej niestety jedynie dwie rasy), dwa tryby wieloosobowe do wyboru (lokalny i online), sympatyczna oprawa audio-wizualna, sporo czarnego humoru

Ceny: iOS i Android ok. 18 zł, Steam ok. 80 zł

Wersje: iOS, Android, Steam

#11 Agricola

Opis: Jedna z najbardziej znanych i najlepiej ocenianych gier planszowych. Kierujemy w niej poczynaniami rolniczej rodziny, starając się rozwinąć swoje gospodarstwo. Gromadzimy surowce, obsiewamy pola, gromadzimy żniwa, hodujemy trzodę i budujemy kolejne budynki gospodarcze. Możemy także powiększyć rodzinę, ale wiadomo - więcej rąk do pracy, to też więcej gęb do wykarmienia. Agricola to znakomita pozycja ekonomiczna, zapewniająca ogrom możliwości i wiele dróg prowadzących do zwycięstwa.

Główne zalety: Bardzo ładna grafika, mnogość trybów gry, rozbudowany multiplayer, niezła cena

Ceny: iOS ok. 22 zł

Wersje: iOS

#12 Summoner Wars

Opis: Taktyczna gra karciana w klimatach fantasy. Wcielamy się w postać Przywoływacza, który przy użyciu potężnej magii i przyzywanych na pole bitwy jednostek, usiłuje doprowadzić do podbicia świata Itharia. To bardzo interesująca pozycja, w której poza doborem odpowiednich kart i konstrukcją talii, liczy się także ich odpowiednie ustawienia i przemieszczenia na dogodne pozycje podczas pojedynku.

Główne zalety: znakomita konwersja gry planszowej, sporo (płatnych) dodatków, proste zasady i dobry tutorial, świetny multiplayer

Ceny: darmowa

REKLAMA

Wersje: iOS, Android 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA