REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część druga

Druga odsłona naszego mini-cyklu poświęconego grom planszowym przeniesionym na systemy mobilne, w której opisujemy najlepsze konwersje najlepszych gier planszowych. Publikacja "troszkę" się opóźniła, ale na kolejną część nie trzeba będzie już tak długo czekać. Dziś w zestawieniu wylądowały dwie strategie i jedna gra przygodowa, która u wielu z was może przywołać napływ miłych wspomnień z dzieciństwa. 

10.07.2014
19:00
Najlepsze gry planszowe przeniesione na systemy mobilne – część druga
REKLAMA

Pierwszą część cyklu znajdziecie tutaj.

REKLAMA

#4 Small World 2

Opis: Nieskomplikowana w założeniach, ale dająca spore możliwości casualowa gra strategiczna o przepięknej, baśniowej oprawie graficznej. Każdy z graczy kieruje jedną spośród kilkunastu unikalnych ras (elfy, krasnoludy, giganci, amazonki i tak dalej)  i dąży do opanowania świata. W miarę upływu czasu, nasza początkowa rasa staje się jednak coraz słabsza a jej potencjał do osiągnięcia supremacji maleje. Jednym z kluczowych czynników mających wpływ na zwycięstwo, jest więc decyzja o porzuceniu jednego gatunku i przejęciu kontroli nad kolejnym. Small World oferuje możliwość gry z innymi użytkownikami (nawet do 5 graczy) w trybie lokalnym oraz online lub solo, przeciwko sztucznej inteligencji.

Główne zalety: Duża ilość zróżnicowanych ras do wyboru, niezłe AI, fantastyczna grafika, łatwe do opanowania reguły

Ceny: Android, iOS ok. 10 zł, Steam ok. 50 zł

Wersje: Android, iOS, Steam

#5 Kingdom Builder

Opis: Dość prosta i szybka gra, w której - jak nazwa wskazuje - budujemy własne królestwa. Trzon rozgrywki oparty jest na umiejętnym stawianiu osad - w taki sposób, aby zdobyć jak najwięcej złota oraz dodatkowych przywilejów, dających nam dostęp do akcji specjalnych. Wysoka grywalność i losowo generowane mapy, dzięki którym każda gra jest inna, z nawiązką rekompensują niewyszukaną grafikę. W Kingdom Buildera możemy grać z A.I., jak również z żywymi przeciwnikami na jednym urządzeniu lub w trybie online.

Główne zalety: Znakomita mechanika, duża regrywalność, krótki czas rozgrywki

Ceny: Android ok. 19 zł, iOS ok. 15 zł

Wersje: Android, iOS 

#6 Talisman Prologue HD

Opis: Kultowa "Magia i Miecz" w wersji mobilnej. Niestety - mocno niedoskonałej, ale z całą pewnością wartą odnotowania, choćby ze względu na sentyment, jaki wielu z nas wciąż ma do tej planszówki. Gra daje nam dostęp wyłącznie do rozgrywki solo (obiecanego multiplayera chyba się już nie doczekamy), w której po prostu przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi krainami i wykonujemy wylosowane zadania. Talisman Prologue HD może się podobać i potrafi wciągnąć, choć brak możliwości rywalizowania choćby z komputerowym oponentem albo lokalnego trybu wieloosobowego to spora wada.

Główne zalety: Sentymentalny powrót do przeszłości, oprawa audio-wizualna na niezłym poziomie, przyzwoita liczba postaci do wyboru

Ceny: Android ok. 10 zł, iOS ok. 3 zł, Steam ok. 25 zł

Wersje: Android, iOS, Steam

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA