REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix się zbroi. Kolejne osoby dołączają do ekipy, która nakręci Wiedźmina

Miną jeszcze długie miesiące, zanim na planie serialu Wiedźmin padnie pierwszy klaps. Netflix teraz kompletuje ekipę filmowców, do której dołączyły właśnie trzy nowe osoby.

03.10.2018
21:24
wiedźmin the witcher netflix mapa
REKLAMA
REKLAMA

Serial o Geralcie z Rivii zaczyna powoli nabierać kształtów. Lauren S. Hissrich w maju skompletowała już zespół scenarzystów i pod koniec września pochwaliła się gotowym scenariuszem wszystkich ośmiu epizodów, składających się na pierwszy sezon. Trwają też castingi, które są organizowane m.in. w Polsce.

Wiemy też, kto wcieli się w tytułowego bohatera w serialowym Wiedźminie.

We wrześniu Netflix zdradził, że ta rola przypadła w udziale Henry’emu Cavillowi, który poprzednio wcielał się w ostatnią inkarnację Supermana. Wystąpił też jako przeciwnik Ethana Hunta w nowym Mission Impossible.

Cały czas czekamy jednak na informacje, kto zagra Ciri, Yennefer, Jaskra i gro innych barwnych postaci rodem z prozy Sapkowskiego. Liczymy też na to, że serial będzie kręcony, przynajmniej po części, w naszym kraju.

Powoli docierają też do nas informacje o tym, kto będzie zaangażowany w prace nad serialem.

Od samego początku projekt The Witcher realizowany jest z udziałem Tomka Bagińskiego z Platige Image, aczkolwiek nie zajmie się on reżyserią, tak jak drzewiej podawano. Ma jednak ku temu najwyraźniej dobry powód.

Bagiński odniósł się do sprawy słowami „Jestem mega zajęty byciem producentem w tym sezonie. Więcej nie zdradzę, ale nie ma się o co martwić”. Reżyserią pierwszej serii zajmą się zaś Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brandstrom.

Dzisiaj do listy osób zaangażowanych w produkcję możemy dopisać zaś trzy kolejne nazwiska.

Netflix najwyraźniej nie ma zamiaru eksperymentować i stawia na sprawdzonych specjalistów. Jak podaje portal Geeks WorldWide za Omega Underground, jednym z nich jest Julian Parry, który wcześniej pracował przy efektach specjalnych w serialu Wikingowie.

REKLAMA

Oprócz tego angaż przy Wiedźminie znalazła Chloe Klesta, dyrektor artystyczna, która współpracuje już z Netfliksem przy serialu z gatunku science-fiction Nightflyers, który jest adaptacją opowiadania George’a R.R. Martina. Trzecią osobą jest kostiumowiec, który ubierał ekipę Piratów - Tim Aslam.

Takie informacje przypominają niestety, że do debiutu Wiedźmina zostało jeszcze mnóstwo czasu. Skoro dopiero teraz Netflix zatrudnia osoby od scenografii i kostiumów, nie ma co spodziewać się rychłego wejścia aktorów na plan. Niemniej jednak trzymam kciuki, by premiera odbyła się jeszcze w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA