REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Nowe, darmowe na Google Play: Quento - trening dla szarych komórek

Programy na urządzenia mobilne można podzielić na dwie kategorie, jak zresztą robi to Google Play: aplikacje i gry. Zdarza się jednak, że gra to tylko przykrywka do innych funkcji, jak nauki. Tak jest w przypadku matematycznego Quento.

Jeśli zawsze odstraszała Was matematyka, pomyślcie czy przypadkiem nie chcecie dać jej jeszcze jednej szansy, w innej formie. Prezentowana aplikacja w prosty sposób łączy łamigłówki liczbowe w stylu Sudoku z rzeczywistym rozwiązywaniem równań.

27.02.2013
7:42
Nowe, darmowe na Google Play: Quento - splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

W darmowej wersji programu, rozpoczynamy grę w jednym z dwóch trybów. Jest to albo Free Play, gdzie zadania i tablice są stale zmieniane i generowane losowo po każdym rozwiązaniu, albo standardowe rundy. W każdej z nich dostajemy po trzy wyniki, które musimy ułożyć kolejno z dwóch lub trzech cyfr na planszy. Dodatkowo, łączyć wartości trzeba tak, żeby znajdujący się między nimi znak dodawania albo odejmowania pozwolił na uzyskanie żądanego rezultatu.

Screenshot_2013-02-27-11-49-12

Oczywiście istnieje też płatna wersja programu. Gdy zdecydujemy się na zakupienie rozszerzonej edycji Quento, odblokowane zostaną zadania, które musimy ukończyć przy użyciu większej części planszy, czyli czterech lub pięciu cyfr.

REKLAMA

W praktyce proponowany program to wersja demonstracyjna. Pokazuje zasadę działania okrojoną (w trybie rund) lub pełną (w Free Play), jednak na podstawie niewymagających zadań. Dopiero po odblokowaniu reszty zawartości, poprawne połączenia cyfr staną się bardziej złożone, więc i bardziej wymagające.

O dziwo, matematyka wciąga. Na tyle, że od Quento trudno się oderwać, choć brak tu achievementów i wykupowania ulepszeń. Szczerze polecam - zarówno fanom gier, jak i nieskomplikowanych zadań.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA