REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - wszystkie najważniejsze tytuły w jednym miejscu #5

W kolejnym zestawieniu mamy do czynienia z zaledwie jednym naprawdę głośnym tytułem, chociaż nie obeszło się bez ciekawych projektów. Moim faworytem jest tym razem niemal przeoczona aplikacja z Marsjanami w tle. Co najciekawsze, za jej produkcją stoi History Channel. Tylko błagam, nie wspominajcie już o Flappy Bird. Przed Wami najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone zgromadzone w jednym miejscu:

10.02.2014
19:55
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - 10 lutego 2014
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Space Shooter X

space shooter x

Space Shooter X to przedstawiciel dobrze znanego starszym użytkownikom gatunku Shoot’em up. Zadaniem gracza jest tutaj walka z przeważającymi pod względem ilości wrogimi jednostkami, przy jednoczesnym unikaniu ich pocisków. Wzorem klasyków gatunku, wystarczy jedno skutecznie trafienie, aby statek kosmiczny gracza uległ zniszczeniu, natomiast pula dostępnych żyć wyczerpuje się bardzo szybko. Niestety, Space Shooter X nie jest ani tytułem najbardziej wciągającym, ani tym bardziej najpiękniejszym. Mimo tego, to darmowa aplikacja, której warto dać szansę, jeżeli lubicie gry tego typu. Sterowanie jest wystarczające, natomiast reklamy – niemal nieinwazyjne.

Zobacz Space Shooter X w sklepie Windows Phone

VALA: Alpha

Zakochałem się w warstwie wizualnej Alphy. Oczywiście nie jest to szczyt możliwości mobilnej rozgrywki, lecz nie licząc nieco rozczarowującego San Andreas, już dawno nie widziałem tak rozbudowanej graficznie produkcji w sklepie Windows Phone. VALA: Alpha to typowa gra akcji, w której zadaniem gracza jest po prostu strzelać do wszystkiego, co zbliża się w jego kierunku. W tym przypadku są to… krwiożercze lamy, natomiast gracz wchodzi a pancerz czegoś na kształt mecha. VALA: Alpha to śliczne lokacje, monotonna rozgrywka oraz brak jakiejkolwiek fabuły oraz celowości w podejmowanych działaniach – jak znalazł do komunikacji miejskiej, zwłaszcza, że mówimy o w tytule w pełni darmowym.

vala alpha

Zobacz VALA: Alpha w sklepie Windows Phone

Hot Rod Racers

hot rod racers

Hot Rod Racers to bardzo proste i nieskomplikowane dzieło znanych twórców z Miniclip. Aplikacja dotyczy popularnych za sprawą serii Need for Speed „dragów”, czyli wyścigów na prostej drodze. Zamiast sterowania pojazdem, rolą posiadacza smartfona jest odpowiednie wrzucanie biegów oraz wykorzystanie tak zwanego "nitro". Za wszystko inne odpowiada sztuczna inteligencja, kierownicy nawet nie dotkniecie. Między wyścigami można poprawić osiągi posiadanej maszyny, dłubiąc w jej wnętrznościach. No i tak raz za razem. Mnie Hot Rod Racers ani trochę nie zainteresowało, nawet pomimo przystępnej warstwy wizualnej. Może z Wami będzie inaczej?

Zobacz Hot Rod Racer w sklepie Windows Phone, Google Play oraz iTunes App Store

ANDROID

300: Seize Your Glory

Seize Your Glory to kolejna mobilna gra stworzona na potrzeby promocji filmu, który niebawem wejdzie na ekrany kin. Przenośne dzieło Warner Bros. przybliża graczom to, z czym będziemy mieli do czynienia w 300: Rise of a Empire. Robi to przy okazji niezwykle efektownie, ponieważ tytułowi nie da się odmówić fantastycznej oprawy graficznej. Szkoda, że problemy ze stabilizacją są na porządku dziennym. Grę można zaliczyć do tych zaskakująco udanych, chociaż posiada zaledwie cztery poziomy. Jeżeli chcecie się nakręcić przed filmową premierą, zabawę z Seize Your Glory na pewno nie uznacie za stracony czas. To naprawdę solidnie wykonana akcja promocyjna, w dodatku w pełni darmowa.

Zobacz 300: Seize Your Glory w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

The Great Martian War

To dopiero zabawne. History Channel wyprodukował darmową grę, która nie ma absolutnie nic wspólnego z faktyczną historią. Co więcej, są w niej kosmici oraz otoczka nawiązująca do „Wojny Światów”. Aplikacja należy do gatunku endless run, uwielbianego przez komórkowych graczy. Tytułowi bez wątpienia nie można odmówić klimatu oraz miłej dla oka oprawy graficznej. Wszelkie skojarzenia z kapitalnym Into the Dead będą jak najbardziej na miejscu. Zdecydowanie warto.

Zobacz The Great Martian War w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

Line of Defense Tactics

Również czekacie na XCOM dla Androida? Możemy więc pogratulować sobie wytrwałości. Nim marzenie stanie się faktem, warto dać szansę grze Line of Defense Tactics, która bierze całymi garściami z wielkiej gry Firaxis. Dowodzimy tutaj kilkuosobową drużyną, korzystamy z ich umiejętności, rozwijamy zdolności poszczególnych jej członków oraz toczymy walkę zarówno w skali mikro, odpowiadając za drużynę, jak i makro, prowadząc działania wojenne w kosmosie. Ciekawa hybryda, która jest w części darmowa. Nie dajcie się zmylić opisowi w Google Play – po przejściu pierwszych poziomów twórczy poproszą o pieniążki. Na całe szczęście początkowe misje w zupełności Wam wystarczą, aby wyrobić sobie zdanie na temat Line of Defense Tactics.

Zobacz Line of Defense Tactics w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

iOS

Broken Sword 5 - the Serpent's Curse

W końcu jest! Gra przygodowa, która powstała dzięki finansowemu wsparciu fanów, w końcu doczekała się mobilnego wydania. Legenda komputerowej rozgrywki w najnowszych szatach kosztuje 5 dolarów. Pamiętajcie jednak, że omawiamy tytuł ma epizodyczną budowę. Kupując powyższy produkt nabywacie jedynie jej pierwszy fragment, zatytułowany „Paris in the spring”. Kolejne odsłony piątej części Broken Sword również będą płatne, metodą zakupów wewnątrz samej aplikacji. Niezbyt dobre posunięcie. Sama gra również rozczarowała bardzo wielu. Trudno się dziwić, kiedy na iOS ma się pod ręką takie produkcje jak przygodowe The Walking Dead.

Zobacz Broken Sword 5 - the Serpent's Curse w sklepie iTunes App Store

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA