REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Pokemony oficjalnie na iPada! Niestety, nie w formie, jakiej chciałoby wielu

Pokemony nie tylko dają masę frajdy milionom graczy na całym świecie, ale również utrzymują przy życiu konsole Nintendo. To właśnie na gry z sympatycznymi stworkami posiadacze innych platform patrzą z ogromnym pożądaniem, często pomimo naprawdę wielu lat na swoich karkach. Dotychczas Japończycy skrzętnie pilnowali swoich marek – nie daj Boże, żeby Pikachu, Mario albo Zelda pojawiła się na sprzętach innych producentów. Jak się jednak okazuje, wieloletnia doktryna Nintendo może zostać chwilowo zawieszona.

17.08.2014
19:40
Pokemony oficjalnie na iPada! Niestety, nie w formie, jakiej chciałoby wielu
REKLAMA
REKLAMA

To już oficjalne i całkowicie pewne – Pokemony zmierzają na iPada. Niestety, muszę powstrzymać posiadaczy urządzeń Apple od przedwczesnego wybuchu radości. Niestety, o konwersji niesamowicie popularnej, polegającej na zbieraniu Poków, podróżowaniu po lokacjach, zbieraniu odznak oraz walczeniu z innymi żywymi graczami gry możecie póki co jedynie pomarzyć. To oczywiście prawda, że oficjalne Pokemony od Nintendo trafią na iPada. Te przybiorą jednak zupełnie inną formę, niż można było pierwotnie oczekiwać.

pokemon ipad

Zapomnijcie o Pokemon Y albo X. W iTunes App Store zamiast tego pojawi się gra karciana

Nie mam oczywiście nic przeciwko jej debiutowi. To zawsze dobra wiadomość, ale na pewno nie tak dobra, jak konwersja niezwykle pożądanych gier z Nintendo 3DSa. Karcianek mamy przecież pod dostatkiem. Jest ich całe zatrzęsienie i nie jestem pewien, czy na tym polu produkcja Pokemon Company jest tym, czego naprawdę chcemy i co naprawdę przypadnie nam do gustu. Oczywiście zawsze to miły gest dla wszystkich sympatyków walczących stworków, lecz chyba każdy zgodzi się ze mną, że apetyty mamy znacznie, znacznie większe.

pokemon ipad 2

Na ten moment nie wiadomo wiele o wyjątkowych cechach nadchodzącej grze karcianej. To, że ta wyląduje w iTunes App Store i jest przeznaczona dla iPada, potwierdzili w samym Pokemon Company. Bardzo możliwe, że mówimy jedynie o prostej konwersji tytułu The Pokemon Trading Card Game, który już teraz jest możliwy do ogrania na komputerach osobistych z Windowsem oraz systemem Mac.

REKLAMA

Tak czy inaczej mamy do czynienia ze sporym przełomem. Dotychczas posiadacze iSprzętów mogli zainstalować jedynie oficjalny Pokedex od Pokemon Company. Ten stanowi bardziej bolesne przypomnienie o nieobecności stworków na smartfonach i tabletach, niżeli autentyczną grę. Tym razem będzie zupełnie inaczej. Okazuje się, że doktryna Nintendo wcale nie jest tak żelazna, jak początkowo wszyscy sądziliśmy.

Jeżeli wciąż nie możecie się doczekać Pokemonów na iSprzętach, polecam zagrać w Micromony. Oczywiście mówimy o imitacji serii gier Nintendo, lecz ta zbiera wyjątkowo pozytywne recenzje oraz daje naprawdę dużo frajdy. W tej cenie, naprawdę można spróbować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA