REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - Reckless Racing 3 i mobilny Zoo Tycoon!

Jak co tydzień przedstawiamy dla was najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone. Środek października mija nam przy akompaniamencie palonej gumy oraz warkotu silnika. Tytuły wyścigowe zdominowały kalendarz premier, chociaż miłośnicy strategii również znajdą coś dla siebie:

13.10.2014
18:01
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – Reckless Racing 3 i mobilny Zoo Tycoon!
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Microsoft idzie za ciosem, wydając coraz więcej ekskluzywnych tytułów na swój mobilny system operacyjny. Po rozczarowującym Age of Empires oraz znośnym Halo: Spartan Assault przyszedł czas na kultowe Zoo Tycoon. Niestety, gra nie wspiera urządzeń wyposażonych w 512 megabajtów pamięci RAM. Nie jest to jednak ogromna strata. Po kilku chwilach z produkcją ta nie wyróżnia się absolutnie niczym w porównaniu do innych mobilnych gier strategicznych. Mozolna rozbudowa, mikro-transakcje, kolorowa warstwa graficzna i posunięty go granic przyzwoitości wątek społecznościowy – było już wiele razy. Mimo tego nie można odmówić

Chociaż aplikacja była dostępna w sklepie Winows Phone już od miesiąca, dopiero teraz jest w pełni możliwa do ogrania przez posiadaczy smartfonów spoza Kanady. Secrets and Treasures to darmowa, zręcznościowa gra logiczna, która posiada oryginalny pomysł na rozgrywkę. Co więcej, tytuł został wzbogacony w synchronizację z Xbox Live. Miłośnicy nabijania osiągnięć będą w niebie. Naprawdę ciekawy tytuł, kompatybilny również ze starszymi urządzeniami. Zdecydowanie warto. Odpowiednia produkcja na krótkie sesje, urozmaicające czekanie na autobus czy jazdę podmiejskim pociągiem.

ANDROID

Gameloft po raz kolejny pokazuje, że gry na licencji nie muszą być złe. Najpierw mieliśmy rewelacyjnego Spider-Mana, teraz dostaliśmy przepiękne wizualnie Auta. Cars: Fast as Lightning to zręcznościowa produkcja z minimalnym wkładem gracza, który podczas wyścigów musi po prostu trzymać nogę na gazie. Rozgrywka została upiększona systemem ulepszania tras oraz pojazdów. Darmowa aplikacja zachwyca przy okazji modelami samochodów, które na ekranie smartfona wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Można, chociaż ze względu na śladową interaktywność zachwyceni będą głównie młodsi odbiorcy.

Znana i ceniona przez graczy produkcja strategiczna powraca po ponad 10 latach, w wydaniu dostosowanym do dotykowych ekranów smartfonów i tabletów. Jeżeli konwersja będzie chociaż w połowie tak dobra jak oryginał – jestem kupiony. Urządzenia mobilne cierpią na chroniczny brak zaawansowanych, skomplikowanych i wymagających strategii. Żelazne Legiony wychodzą naprzeciw tej tendencji. Niestety, za reedycję gry komputerowej z 2002 roku przyjdzie nam zapłacić prawie 15 złotych. Sam ciągle wstrzymuję się z zakupem, ale pierwsi klienci mówią, że naprawdę warto.

iOS

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych, najgłośniejszych i najbardziej znanych zręcznościowych wyścigów doczekały się właśnie kolejnej odsłony. Reckless Racing 3 podbija poprzeczkę świetną warstwą wizualną oraz zupełnie nową kategorią zręcznościowych, samobójczych wyzwań. Tytuł posiada ulepszoną mechanikę, która bierze co najlepsze z poprzednich odsłon. Ogromny jakościowy skok. Jeżeli wcześniejsze aplikacje z tego miotu przypadły wam do gustu, teraz będziecie wniebowzięci. Świetna gra.

Wciąż pozostajemy przy motoryzacyjnych klimatach. Tym razem dodajemy jednak żywe trupy, stale cieszące się niesamowitą popularnością w popkulturze. Darmowe Zombie Highway 2 to kontynuacja relatywnie popularnej aplikacji w iTunes App Store, która daje jeszcze więcej frajdy. Jak łatwo się domyśleć, pojazd gracza atakowany jest przez hordy zombie, z kolei nasza w tym głowa, aby rozkładające się, ale jednak żywe zwłoki nie dostały nas w swoje ręce. Rozgrywka ostała urozmaicona większym zróżnicowaniem nie tylko tras, ale również przeciwników. Naprawdę można dać szansę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA