REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na smartfony i tablety #22 – Godfire, Transformersy i MOBA na Windows Phone

Szymon jest w tym tygodniu bardzo zapracowany, dlatego dwudziestą drugą odsłonę cyklu "Premiery gier na smartfony i tablety" przygotowałem dla was ja. Choć z całej redakcji sPlay to on najlepiej orientuje się w grach mobilnych, to ja również jestem ich wielkim miłośnikiem i myślę, że uda mi się go godnie zastąpić. Tym prostsze powinno być to zadanie, że swoją premierę miało ostatnio kilka ciekawych tytułów. 

24.06.2014
9:32
Premiery gier na smartfony i tablety #22 – Godfire, Transformersy i MOBA na Windows Phone
REKLAMA

WINDOWS PHONE

REKLAMA

Chyba najbardziej znany reprezentant gatunku MOBA na systemy mobilne wreszcie doczekał się swojej wersji na Windows Phone. Gra jest bardzo zbliżona do znanych z komputerów tytułów, takich jak League of Legends albo DOTA 2. Kierując poczynaniami jednego z ponad 40 bohaterów możliwych do wyboru dążymy do zniszczenia bazy przeciwnika, a klucz do zwycięstwa leży w umiejętności współpracy z drużyną. Heroes of Order & Chaos oferuje dwie mapy (3vs3 i klasyczne 5vs5) oraz trzy tryby rozgrywki - solo, co-op i online multiplayer. Gra jest darmowa postaci można odblokować za pomocą systemu mikropłatności lub dzięki zdobywanej podczas rozgrywek walucie.

Druga część mrocznej przygodówki od polskiego studia Artifex Mundi, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek jeśli chodzi o gatunek HOPA. Jak zwykle otrzymujemy więc piękne tła, wciągającą historię oraz wymagające, ale nie przesadnie trudne łamigłówki. Tym razem gracz pokieruje losami guwernantki Ester, która w dość niecodziennych okolicznościach dziedziczy po rodzicach tajemniczą posiadłość. Wkrótce okaże się, że członkowie jej rodziny od wieków badali zjawisko podróży w czasie i Ester spróbuje rozwikłać tajemnice swego pochodzenia i dziedzictwa, czy wplącze się w mityczny konflikt miedzy Merlinem a Vivianą.

iOS

Chyba najbardziej gorąca premiera minionego tygodnia jeśli chodzi o gry na systemy mobilne, autorstwa polskiego Vivid Games. Godfire to przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w Prometeusza, który by dostarczyć ludzkości wyrwaną z rąk bogów Boską Iskrę będzie musiał zmierzyć się z hordami przeciwników. Dynamiczny, obdarzony imponującą oprawą audiowizualną tytuł, który ponoć jeszcze w tym roku ma doczekać się wersji na Androida.

Za moment do kin trafi "Wiek zagłady", czyli najnowsza odsłona kultowych Transformersów, zanim jednak to się stanie, użytkownicy iOS i Androida mogą pograć w bezpłatną grę opartą na filmie Michaela Baya. Kierujemy w niej różnymi Transformersami, zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia i rozwijamy nasze roboty, aby były coraz silniejsze i lepiej tłukły "tych złych". Gra jest nieco niedopracowana, ale jak na typowy produkt na licencji - nie jest źle.

ANDROID

Na ekrany kin wchodzi właśnie druga część filmu animowanego "Jak wytresować smoka", a tymczasem w sklepie Google Play, miesiąc po premierze na iOS, wylądowała oparta na nim Dragons: Rise of Berk. To gra ekonomiczna, w której poprzez wydobywanie surowców i handel rozwijamy osadę Wikingów. We wszystkim tym pomagają nam smoki, które posiadają indywidualne umiejętności, umożliwiające szybszą i wydajniejszą pracę. Sporymi zaletami gry są przyjemna dla oka grafika i czytelny interfejs. Dragons: Rise of Berk jest tytułem darmowym z nieobowiązkowymi (aczkolwiek mocno pomocnymi i przyspieszającymi rozgrywkę) mikropłatnościami.

REKLAMA

Mała, banalna, pozbawiona większego sensu i w sumie dość głupiutka gierka, która jednak pozwala się przyjemnie zrelaksować. W Stickman Death Room kierujemy składającą się z kilku kresek postacią, którą wedle woli wyposażamy w wybraną broń i po prostu znęcamy się nad innym "patyczakiem". W naszym arsenale znajduje się broń biała, jak miecz albo kij bejsbolowy, pokaźna ilość broni palnej - pistolety, karabiny szturmowe i snajperskie, strzelby i tak dalej jak również trucizny. Gra oczywiście nie wciąga na długie godziny, ale całkiem nieźle się sprawdza, kiedy chcemy się wyładować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA