REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Serious Sam 80% taniej na Steamie

Gry z cyklu „Serious Sam” mają to, za czym czasem tęskno podczas grania w nowe strzelaniny – autentyczną prostotę i brak zadęcia.

19.02.2013
21:01
Serious Sam 80% taniej na Steamie
REKLAMA

Powaga „Call of Duty” czy „Battlefield” bywa męcząca. I nagle człowiek przypomina sobie poczciwego „Serious Sama” czy rodzimego „Painkillera” – w głowie pojawia się mu beztroskie przypalanie miotaczem ognia i bezpardonowe strzelanie z kołkownicy. Dobrze więc, że na Steamie kupimy o 80% taniej produkcje z strzelającym we wszystkie strony Samem. Jest to bowiem doskonała okazja do poczucia autentycznej frajdy z rozgrywki przy jej jednoczesnym prostym charakterze.

REKLAMA

Pierwszy „Serious Sam”, tylko upiększony o HD, posiada wszystko, za co go kochamy – hordy dziwacznych, lecz przez to urzekających przeciwników i masę ciekawego arsenału. Bezgłowi kamikaze drący ryja (widzicie, jak ta gra jest fajnie wykręcona), skorpion większy od słonia, stwory z czterema łapami czy „zmutowane” żaby to bodaj najnormalniejsi wrogowie. Odstrzelimy ich za pomocą strzelby, miniguna, wyrzutni czy nawet… armaty. Mamy bardzo wiele narzędzi eksterminacji i, z racji tego, że akcja dzieje się na dziwnej planecie, gdzie przypadkowo trafia bohater, są one często oryginalne. Poza tym dostajemy nie mniej zakręconą kontynuację „Serious Sam HD: The Second Encounter” z rozszerzeniem „Legend of the Beast DLC”. Jeśli jednak chcecie dokładnie tych samych gier jak sprzed lat, czyli pozbawionych ulepszonej grafiki, to znajdziecie także klasyczne wydania pierwszejdrugiej części.

REKLAMA

Dochodzi jeszcze „Serious Sam Double D”, stanowiący ciekawe przeniesienie serii w 2D, i „Serious Sam: The Random Encounter” stylizowany na pozycje z początku lat 90. i wypełniony elementami RPG. Mimo wszystko znacznie ciekawszy wydaje się „Serious Sam 3: BFE”, będący najlepszą grą po „The Second Encounter”, z dodatkiem „Jewel of the Nile”. Najsłabiej wypada „Serious Sam 2”, ponieważ przegięto z kolorową stylistyką i stworzono nieciekawych wrogów zniechęcających do strzelania.

W pakiecie za wszystkie odsłony zapłacimy około 40 zł, ale i pojedyncze tytuły kupimy taniej. Z wyjątkiem wspomnianego „Serious Sam 2” są one atrakcyjne cenowo i dostarczają ponadprzeciętnej zabawy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA