REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Severed - jedna z najlepszych gier na PS Vitę - wylądowała na iPhonie! Androidy mają czego zazdrościć

Severed to jedna z najlepszych gier, jakie pojawiły się na handheldzie PlayStation Vita. Teraz świetna produkcja debiutuje w iTunes App Store. Niestety, na ten moment nie wiadomo, co z ewentualną wersją dla Androida.

04.08.2016
12:02
Severed - najlepsza gra na PS Vitę już na iPhonie!
REKLAMA
REKLAMA

Severed jak ulał pasuje do smartfonów i tabletów. To niezwykle żywa, kolorowa produkcja 2D, pięknie wyglądająca na ekranach HD. Do tego rozgrywka została przemyślana i zaprojektowana w ten sposób, aby wykorzystywać dotykowego ekrany. W przeciwieństwie do wielu portów z konsol, akurat ta aplikacja idealnie pasuje do smartfonu.

Severed to niezwykle enigmatyczna opowieść, która buduje więcej pytań, niż odpowiedzi.

Gracz podróżuje po świecie z perspektywy pierwszej osoby, przemieszczając się od jednej dwuwymiarowej planszy do drugiej. Gdy odwiedza swój dom, ten jest zniszczony, a po reszcie rodziny nie ma ani śladu. Gdy protagonista w końcu staje przed lustrem, aby zobaczyć swoje oblicze… Nie, nie będę wam psuł przyjemności z rozgrywki. To trzeba przeżyć i poznać na własnej skórze.

Sewered to nie tylko eksploracja na modłę przygodówek point&click, ale również świetna walka z wykorzystaniem dotykowego ekranu. Niczym w serii Infinity Blade, gracz stosuje rozmaite ataki, kontry oraz parowania. Najważniejsza jest obserwacja przeciwnika oraz jego ruchów. Konfrontacje są wymagające i emocjonujące, dlatego osobom o słabszych nerwach proponuję wybrać „casualowy” tryb rozgrywki.

Co ciekawe, Severed to produkcja przygotowana we współpracy z doświadczonymi, osadzonymi w mediach graczami. Jej współtwórcami jest redakcja popularnego serwisu Destructoid, traktującego o grach wideo. Studio odpowiedzialne za Severed to z kolei weterani mobilnych gier z DrinkBox Studios. Ich flagowe produkcje to Guacamelee! oraz Tales from Space: Mutant Blobs Attack.

Rzadko się zdarza, aby tak pełna, długa i warta uwagi gra lądowała na smartfonie.

REKLAMA

Na całe szczęście Severed nie posiada mikro-transakcji, reklam ani innych sposobów na żebranie o pieniądze gracza. To produkcja płatna, za którą płaci się raz, a później cieszy wieloma godzinami rozgrywki, idealnie skrojonej na mobilne ekrany iPhone’ów.

Oczywiście cena 6 dolarów/euro dla wielu z czytelników sPlay.pl podziała odstraszająco. Jeżeli jednak doceniasz dobrą grę niezależnie od platformy, posiadasz potężnego smartfona i chcesz mieć pod ręką doskonałą produkcję, idealną na wyjazdy, granie na świeżym powietrzu czy czekanie na pociąg, Severed do strzał w dziesiątkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA