REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Czesi od świetnego Dead Triggera chcą stworzyć „Destiny na smartfony”. To może się udać

Rozgrywka multiplayer na smartfonie to nic nowego ani odkrywczego. Dzisiaj tryb wieloosobowy ma każda szanująca się mobilna strzelanina. Kooperacyjne rozgrywka PvE w stylu Destiny - to już zupełnie inna para kaloszy. Nadchodzące Shadowgun Legends może być przełomem.

22.08.2016
12:40
Nadchodzi Shadowgun Legends - "Destiny na smartfony"
REKLAMA
REKLAMA

Rywalizacyjny multiplayer opiera się na napuszczaniu na siebie graczy, przy wykorzystaniu jednej z kilku lub kilkunastu aren. Co innego kooperacyjna zabawa online. Projekt nastawiony na sieciowy co-op wymaga masy pracy i masy zawartości. Tego typu tytuł musi być intensywnie wspierany, regularnie dostając zupełnie nowe misje, lokacje i przeciwników.

Najlepiej widać to na przykładzie gier pokroju The Division oraz Destiny. One MUSZĄ oferować nowe DLC i aktualizacje. Inaczej umierają.

Stworzenie zawartości do typowej, rywalizacyjnej gry multiplayer w stylu Call of Duty czy Quake’a wymaga znaczniej mniej pracy i nakładów. Z tego powodu nikt o zdrowych zmysłach nie próbował dotychczas tworzyć klonów Destiny dedykowanych mobilnym platformom mobilnym. Zdaje się, że mamy jednak pierwszego szaleńca.

shadowgun legends 1 class="wp-image-73405"

Jest nim studio Madfinger Games. To zlokalizowani z Czeskiej Republice eksperci od mobilnej rozgrywki. Czesi są znani głównie z serii dotykowych strzelanin FPS - Dead Trigger oraz Shadowgun. Bardzo dobrych serii strzelanin - trzeba dodać.

Horrorowy Dead Trigger to wciąż standard i punkt odniesienia dla wielu innych producentów gier mobile. Niesamowita grafika, przepiękne lokacje, zróżnicowani przeciwnicy - gra stale robi wrażenie, pomimo kilku lat na karku. Teraz Madfinger zdradza kulisy kolejnego, niezwykle ambitnego projektu.

Twórcy gry Dead Trigger zapowiadają Shadowgun Legends - grę w stylu Destiny, dostosowaną do smartfonów.

Normalnie zaśmiałbym się pod nosem i nie zwracał uwagi na projekt. Stworzenie kooperacyjnej strzelaniny FPS z masą zawartości, na iPhone’a i Androida? Pfff, niemożliwe. Mimo tego, marka i doświadczenie producenta zmusza mnie do głębszego zastanowienia. Jeżeli ktokolwiek miałby stworzyć produkcję tego typu, byłoby to właśnie Madfinger Games.

Shadowgun Legends ma być krokiem milowym nie tylko w aspekcie rozgrywki, ale również warstwy graficznej. W nadchodzącej produkcji doświadczymy autorskiego systemu cieniowania w czasie rzeczywistym, HDR Bloom czy realistycznej animacji postaci za pomocą technologii Mecanim.

shadowgun legends 3 class="wp-image-73407"
REKLAMA

Nie ufałbym jednak pierwszym grafikom przedstawiającym Shadowgun Legends w akcji. Branża mobilna ma to do siebie, że wszelkie materiały promocyjne są zawsze niesamowicie podkręcone i podkolorowane. Z drugiej strony, to przecież twórcy Dead Triggera ustanowili standardy graficzne na platformach mobilnych. Można wierzyć, że Czesi dokonają tego ponownie.

Niestety, oficjalna data premiery Shadowgun Legends wciąż nie jest znana. Mimo tego, jako miłośnik kooperacyjnej zabawy - czekam!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA