REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Filmowe emocje. Właśnie wylądował zwiastun do Star Wars Battlefront II

Tego się nie spodziewałem. Po obejrzeniu zwiastuna do gry Battlefront II czekam na nią z taką samą ekscytacją, co na kinowego Ostatniego Jedi. Electronic Arts szykuje nam mega przygodę!

19.10.2017
19:08
Star Wars Battlefront II zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Seria Star Wars Battlefront to gry, które zostały przede wszystkim pomyślane o wieloosobowej zabawie. Mamy w niej wielkie areny, na których kilkudziesięcioro graczy, podzielonych na dwie drużyny, stara się wygrać bitwę. Gry te do tej pory może i nie były innowacyjne, ale zapewniały mnóstwo radości. Po części dzięki świetnej mechanice, a po części z uwagi na drobiazgowe odtworzenie klimatu Gwiezdnych wojen.

Star Wars Battlefront II wprowadza jednak pewną nowość. Po raz pierwszy do gry będzie dołączona fabularna kampania dla pojedynczego gracza. Nie interesowałem się do tej pory tym aż tak bardzo. Na pewno grę kupię, na pewno będę chciał ją przejść, na pewno będę się dobrze bawił – takie były moje założenia. Po obejrzeniu najnowszego zwiastuna, który właśnie został opublikowany, wszystko się zmieniło.

Zwiastun Star Wars Battlefront II, czyli eksplorujemy jeden z najciekawszych okresów gwiezdnowojennej sagi.

Uwaga! Spoilery.

Battlefront II skupi się na wydarzeniach, które miały miejsce tuż po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci i zabiciu lidera Imperium, złowrogiego Imperatora Palpatine’a. To bardzo ciekawy i bardzo słabo zbadany przez pisarzy okres, w którym potężne Imperium traci swojego lidera i inicjatywę. Co się działo w szeregach Imperium? Jak zwykli wojacy zareagowali na te wydarzenia? Co zrobili dowódcy? W końcu się przekonamy.

Co jeszcze ciekawsze i co mnie szczególnie intryguje, historia ta nie będzie – jak zazwyczaj – opowiedziana z perspektywy Rebelii. Wcielimy się tu w Iden Versio agentkę Imperium, która w jakiś sposób ma odegrać ważną rolę w kontrataku mającym zmiażdżyć bojowników o wolność.

REKLAMA

Sprawą otwartą pozostaje jakość scenariusza. Gry opracowywane przez to studio już od wielu lat w większości miały żałosne historie, pisane wręcz na kolanie jako uzupełnienie dla właściwych elementów gry, a więc trybów multiplayer. Z drugiej jednak strony, oglądając ten zwiastun, trudno się nie nakręcać. Sceny, pomysły, wypowiadane kwestie sugerują dojrzałą i ciekawą opowieść. Widząc go po raz pierwszy, poczułem podobną ekscytację, co przy oglądaniu zwiastunów do Ostatniego Jedi. Trzymam kciuki, bym tym razem się nie rozczarował.

Star Wars Battlefront II pojawi się 17 listopada. W grę będzie można zagrać na komputerach PC z Windows, a także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA