REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najnowsza gra ze świata Gwiezdnych wojen to… darmowe Star Wars: Puzzle Droids na Androida oraz iOS

Z okazji 4 maja, będącego międzynarodowym dniem Gwiezdnych wojen, warto zagrać coś ze Star i Wars w tytule. Jeżeli pod ręką macie jedynie smartfona, rozwiązaniem może być nowiutkie Star Wars: Puzzle Droids.

04.05.2017
18:39
Star Wars
REKLAMA
REKLAMA

Nie liczcie jednak na intensywną, filmową akcję. Star Wars: Puzzle Droids to darmowa gra logiczna oparta na doskonale znanej koncepcji Match-3 zapożyczonej od niezwykle popularnej serii Candy Crush. W grze chodzi o łączenie kolorowych elementów w trójki o tej samej barwie, przesuwając interaktywne elementy po statycznej planszy.

Czym Star Wars: Puzzle Droids wyróżnia się od podobnych gier tego typu? Absolutnie niczym.

Tytułowe droidy ze świata Gwiezdnych wojen moglibyśmy zamienić na Avengersów, dzielnych rycerzy, Pokemony czy Teletubisie i nie zmieniłoby się absolutnie nic. To jedynie pusta otoczka, która ma przyciągnąć do produkcji młodszych fanów, szalejących na widok sympatycznego droida BB-8. Oczywiście, poza nim spotkamy również C-3PO, R2D2, a także znacznie bardziej „mięsistych” bohaterów, co by wymienić Rey, Finna oraz Poe Damerona.

Darmowe Star Wars: Puzzle Droids posiada wszyte w kod mikro-transakcje, za sprawą których producenci żebrzą o prawdziwe pieniądze. Do tego aplikacja posiada całą tę męczącą, społecznościową otoczkę, która zachęca do integrowania profili na Facebooku. Do tego dochodzi proszenie o aktywację powiadomień oraz wyświetlanie wewnętrznych reklam. Wszystkie najgorsze praktyki z dotykowych produkcji Free2Play są tutaj obecne.

Czy wynagradza to otoczka Gwiezdnych wojen? Moim zdaniem nie bardzo. Co nie oznacza, że Star Wars: Puzzle Droids jest grą złą. Podobnie jak Candy Crush, produkcja potrafi wciągnąć. Nie na tyle, aby pamiętać o niej po kilku dniach zabawy, ale program może się chwilowo przydać podczas jazdy komunikacją miejską czy stojąc w kolejce do lekarza. Gra jest ewidentnie adresowana do młodszego odbiorcy, któremu powyższe mechanizmy wcale nie muszą przeszkadzać. Zwłaszcza, gdy wszystko jest kolorowe, błyszczy się i mieni barwami.

REKLAMA

No i nie okłamujmy się, oficjalna ścieżka dźwiękowa z Gwiezdnych wojen z wykonaniu Johna Williamsa oraz rozpoznawalne, trójwymiarowe modele herosów z popularnych filmów dodadzą każdej grze mobilnej kilka punktów do jej ogólnego uroku i powabu.

Star Wars: Puzzle Droids znajdziecie w Google Play oraz iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA