REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

W świecie Gry o Tron pojawi się zupełnie nowy Ród

Oczywiście nie mówimy o władcach smoków – Targaryenach, ale niespotykanym nigdy wcześniej Domie, który do filmowego uniwersum HBO zostanie wtłoczony na potrzeby rewelacyjnie zapowiadającej się gry przygodowej od twórców interaktywnego The Walking Dead oraz The Wolf Among Us.

10.10.2014
12:01
W świecie Gry o Tron pojawi się zupełnie nowy Ród
REKLAMA
REKLAMA

Producenci gry przygodowej ze studia Telltale Games zdradzili kilka kolejnych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji. W końcu wiemy, w czyją zbroję wskoczy gracz. Nie zdziwi chyba nikogo, że protagonistą zostanie człowiek z Północy. Zapomnijcie jednak o Boltonach, Starkach czy Greyjoy’ach. Na potrzeby rozgrywki ściśle związanej z serialowym światem producenci wprowadzą do Westeros zupełnie nowy ród.

Jego członkowie są nazywani Forresterami. Co ważne, nie będzie to niepotrzebne, bezmyślne rozszerzenie na potrzeby gry, ale część książkowego uniwersum R. R. Martina. Jak  wskazało Telltale za pomocą oficjalnego konta Twitter, wzmianki o tym Domu mają swoja miejsce już w tomie „Taniec ze smokami”. Jego herbem jest rzucające się w oczy i łatwe do zapamiętania drzewo z mieczem w środku. Dosyć charakterystyczny kształt, którego wcześniej na pewno nie mogliśmy zauważyć w serialu HBO.

Kim  są zatem Forresterowie?

To pomniejszy Ród, który przyrzekł swoją wierność Domowi Glover. Ci z kolei swoją wierność przyrzekli Starkom. Niestety, na ten moment nie wiadomo, w którym momencie rozpocznie się przygoda gracza – Forrestera. Śmiem jednak sądzić, że ta nie będzie prowadzona równolegle z pierwszym sezonem serialu HBO. Zbyt dużo się przecież wydarzyło, aby po raz kolejny odtwarzać ważne i tragiczne wydarzenia, tym razem z perspektywy pomniejszego rodu.

REKLAMA
gra o tron forrester

Przygodowa Gra o Tron będzie miała swoją premierę pod koniec tego roku. Na ten moment w Telltale mówi się o 5 epizodach gry, które razem będą stworzyć pierwszy sezon. W podobnym formacie studio wydało wszystkie ostatnie gry, cieszące się ogromną popularnością wśród fanów przygodowych tytułów. Czekam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA