REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Tak wyglądają w akcji zupełnie nowe Simsy - The Sims Mobile

The Sims 4 było co najwyżej poprawną grą komputerową. Kiedyś wydawałoby się niezatapialny Maxis został rozwiązany przez EA, a pracownicy odpowiedzialni za serię wchłonięci przez EA Mobile. Nareszcie możemy zobaczyć owoce ich pracy.

15.05.2017
8:56
Tak wygląda The Sims Mobile
REKLAMA
REKLAMA

Maxis to studio-legenda. Twórcy mają w swoim dorobku tak rozpoznawalne serie jak SimCity, The Sims czy Spore. Kiedyś wydawało się, że to królowie komputerowych gier wideo. The Sims zawsze było na szczytach sprzedaży, a kolejne dodatki i rozszerzenia do tego tasiemca zostały postrachem portfeli wszystkich rodziców. No i powstało The Sims 4.

Problem z The Sims 4 jest taki, że to gorsze, mniej wypełnione zawartością The Sims 3.

Gra nie posiadała wielu elementów, które były oczekiwane. Wydawała się pusta i niedokończona. Była zaledwie poprawna, jeżeli chodzi o rozgrywkę i bardzo archaiczna, jeżeli przyjrzymy się warstwie wideo. Do tego EA wysyłało egzemplarze recenzenckie dopiero w dniu premiery, co samo w sobie nie napawało optymizmem. Słowem - The Sims 4 istniało i to tyle, co dobrego można o tej odsłonie napisać.

Oczywiście dzisiaj, po uwzględnieniu wszystkich dodatków i DLC, gra jest znacznie pełniejsza i zasobniejsza w ciekawą treść. Ktoś musiał jednak zapłacić za złą prasę podczas kiepskiej premiery. Maxis został rozwiązany, a pracownicy wchłonięci przez EA Mobile, będące częścią EA Worldwide Studios. Część pracowników skupiła się na rozszerzaniu The Sims 4 o kolejne płatne dodatki, a inni przystąpili do zupełnie nowego, mobilnego projektu.

Mowa o The Sims Mobile - najnowszej odsłonie (niegdyś) popularnej serii.

Jak łatwo wywnioskować z nazwy, TSM jest tworzone z myślą o smartfonach i tabletach. Mimo tego, gra wygląda na naprawdę rozbudowaną produkcję, która niewiele ustępuje stacjonarnej „czwórce” w dniu premiery. Do sieci trafił zwiastun zapowiadający aplikację i muszę przyznać, że naprawdę nie wygląda to źle.

REKLAMA

Niestety, na ten moment wciąż nie możemy położyć rąk na The Sims Mobile. No, przynajmniej nie z polskich kont w Google Play czy iTunes App Store. W trakcie pisania tej wiadomości trwa tak zwany soft-launch gry na terenie Brazylii. Można więc sądzić, że premiera The Sims Mobile w pozostałych regionach to kwestia dni lub tygodni.

W czasie oczekiwania na nowe Simsy warto odwiedzić oficjalną, przetłumaczoną na nasz język witrynę The Sims Mobile. Czyżbyśmy mieli doczekać się polskiej wersji językowej? Biorąc pod uwagę główną grupę docelową serii, byłby to odpowiedni ruch ze strony EA.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA