REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

W Unreal Tournament 2014 można już zagrać i to za darmo. Tak jakby…

Produkcja nadchodzącego, nowego Unreal Tournament jest wyjątkowa. W przeciwieństwie do działań większości producentów i wydawców, twórcy kolejnej odsłony kultowej strzelaniny chwalą się swoim dziełem już od samego początku jego powstawania. Pierwsze grafiki w „pustym” środowisku gry, pierwsze modele broni – cały proces produkcyjny fani serii mają wyłożony praktycznie na tacy. Doszło nawet do tego, że w aktualną wersję Unreal Tournament można nawet zagrać!

15.08.2014
18:00
W Unreal Tournament 2014 można już zagrać i to za darmo. Tak jakby…
REKLAMA
REKLAMA

No dobrze, może nie bezpośrednio każdy z nas, ale wszystkie osoby posiadające subskrypcję Unreal. Tę, która dotyczy wykorzystania niezwykle popularnego silnika graficznego do własnych celów. Posiadacze takiego abonamentu dostali możliwość pobrania najnowszego buildu z grą. Oczywiście dalekiego od wersji końcowej oraz będącego w początkowej fazie produkcji, lecz działającego i możliwego do zainstalowania na komputerze.

unreal tournament 1

Jako, że Internet nie lubi próżni, robocza wersja nowego Unreal Tournamnet bardzo szybko wyciekła do sieci. Oczywiście z instalatorem pozwalającym na zainstalowanie i przestawanie builda nawet nie posiadając licencji Unreal. Za wszystko odpowiada grupa BeyoundUnreal, oferująca również serwery do rozgrywki online z innymi graczami.

Niestety, na ten moment nie można pobrać z ich strony odpowiednich plików z instalatorem (wymagany jest 64bitowy procesor), ponieważ już została zapowiedziana kolejna, znacznie szybsza i pozwalająca na więcej wersja pre-alpha. Jeżeli jednak chcecie przetestować starszą wersję builda, poświęcony mu został temat na forum neoGAF. Tutaj z kolei znajdziecie kanał IRC samej grupy BeyondUnreal, gdzie równie ludzie wymieniają się linkami do działającej pre-alphy.

REKLAMA

Wrażenia z rozgrywki możecie zobaczyć chociażby na zamieszczonym materiale filmowym. Z opinii tych, którzy już grali, wynika, że nowy Unreal Tournament daje mnóstwo frajdy, nawet w tak pierwotnej, surowej wersji. Zdaniem graczy czuć, że producenci chcą zaoferować produkt nawiązujący rozgrywką oraz klimatem do najstarszych odsłon serii. Ma być niezwykle szybko i niezwykle intensywnie.

Już zacieram dłonie i nie mogę się doczekać, kiedy sam położę ręce na nadchodzącym, nowym, lepszym buildzie. Do tego czasu zawsze można rozegrać kilka sesji w bezpłatne, otwierane w oknie przeglądarki Quake Live, przypominając sobie stare, dobre i niezwykle krwawe oraz brutalne czasy pierwszych tak rozbudowanych sieciowych shooterów. My tymczasem trzymamy ręce na pulsie i na pewno damy znać, kiedy w UT2014 znowu będzie można zagrać kilka partyjek na serwerach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA