REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Until Dawn: Your Companion to świetny pomysł na aplikację towarzyszącą dla gry - horroru

Sony zniosło embargo na recenzje nadchodzącego Until Dawn dla PlayStation 4. Gra jest naprawdę udana, o czym możecie przeczytać na Spider’s Web. Zachęcony pozytywnymi ocenami, wydawca opublikował właśnie aplikację towarzyszącą do gry, która wylądowała w Google Play.

25.08.2015
11:51
Until Dawn: Your Companion to świetna aplikacja towarzysząca
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje towarzyszące dla gier najczęściej nie stają na wysokości zadania. Do teraz mam w pamięci koszmar, jaki zaserwował nam Ubisofoft przy okazji premiery przesadnie napompowanej gry Watch Dogs. Za pomocą smartfona lub tabletu latało się helikopterem i… nie , to po prostu nie trzymało się kupy.

Na drugim biegunie mamy wzorowo wykonane programy pokroju aplikacji dedykowanej grze Destiny. Ta powinna uchodzić za wzór i szablon. Natychmiastowy dostęp do czatu i forum, przegląd ekwipunku, stałe połączenie ze skarbcem, informowanie w czasie rzeczywistym o nowych wydarzeniach w świecie gry, do tego trójwymiarowy model prowadzonej przez siebie postaci w pełnym rynsztunku – ostatnio częściej korzystam z mobilnej aplikacji, niż bawię się z samą grą.

Until Dawn: Your Companion znajduje się gdzieś pośrodku, łącząc przydatność z działaniami marketingowymi.

Centralne miejsce głównego menu zajmuje obszar odliczający dni do premiery i zachęcający do złożenia zamówienia. Na całe szczęście wraz z rynkowym debiutem produkcji dla PlayStation 4, banner reklamowy zamieni się na możliwość synchronizacji aplikacji z konsolą PS4, co da graczom praktyczne możliwości.

Podczas rozgrywki będzie można przeglądać zebrane przedmioty oraz czytać znalezione dokumenty, wszystko z poziomu urządzenia mobilnego. Przeszedłeś sporą porcję gry, wybiegasz na autobus i już nie możesz doczekać się, co stanie się dalej? Dzięki Until Dawn: Your Companion możesz nieco zaspokoić ciekawość, przeglądając sterty odblokowanych „znajdziek”. Uwielbiam takie rozwiązania.

Until Dawn: Your Companion to dodatkowo kompendium wiedzy na temat opustoszałych gór, pośród których rozgrywa się akcja gry. Dostajemy świetnie przedstawioną linię czasową, która prześwietla najważniejsze wydarzenia i postacie. Zupełnie inna sekcja poświęcona jest wszystkim ośmiu grywalnym bohaterom. To w niej możemy podejrzeć specjalne cechy każdego z nastolatków, jego talenty oraz ułomności.

until dawn recenzja]
REKLAMA

Kolejnym smaczkiem jest możliwość przeprowadzenia prostego (żeby nie napisać – prostackiego) testu, który ma przybliżyć nas do jednej z postaci w Until Dawn. Niestety, sam ze swoich wyników na pewno nie jestem zadowolony. Zostałem porównany do bohaterki, za którą szczerze nie przepadam. Cóż, może właśnie dlatego…

Brawa należą się również za pełną, polską wersję językową aplikacji. Until Dawn: Your Companion to nie tylko napisy w naszym ojczystym języku, ale również mówione kwestie, których kilka znalazło się nawet w aplikacji towarzyszącej. Wszystko to składa się na program, który jest obowiązkowy, o ile zamierzacie rozpoczynać niesamowitą przygodę na PlayStation 4. Odnośnik do aplikacji w Google Play znajdziecie poniżej. Wersja dla iOS ma się pojawić lada moment.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA