REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

W końcu lista to-do dla mnie. Habitica zamienia codzienne obowiązki w questy RPG

Mam jeden, zasadniczy problem z programami typu to-do, które działają na zasadzie listy z codziennymi obowiązkami. Chodzi o to, że… po kilku dniach dobrych chęci zawsze przestaję z nich korzystać. Habitica ma szansę wyrwać się z tego cyklu.

16.12.2015
20:05
Habitica zamienia codzienne obowiązki w questy RPG!
REKLAMA
REKLAMA

Habitica to aplikacja, która znacząco różni się od zwyczajnych, przeciętnych programów to-do, w których tworzymy listy zakupów, spisy miejsc do odwiedzenia, obowiązków do wykonania czy spotkań do zorganizowania. Zamiast prostej, czytelnej szaty graficznej i banalnego w obsłudze rozwiązania, dostajemy… symulator misji RPG!

Habitica jest oparta o bardzo jasne zasady – gry wykonasz obowiązki lub coś pożytecznego, twój awatar się rozwija.

Gdy jesteś leniwy, trwonisz czas i idziesz na łatwiznę – dostajesz po głowie. Przykładowo, wybierając schody zamiast windy, zwiększasz poziom doświadczenia. Wybierając windę zamiast schodów – tracisz cenne punkty życia. Pracując nad projektem zdobywasz punkty i manę, z kolei jedząc śmieciowe żarcie – znowu pogarszasz statystki bohatera.

obowiązki habitica
REKLAMA

Habitica nie jest wbrew pozorom łatwym programem. System w żaden sposób nie monitoruje, czy faktycznie wykonujesz te czynności, które deklarujesz, że wykonujesz. Tylko będąc szczerym względem samego siebie i programu zainstalowanego w smartfonie, dowiesz się, jakim herosem jesteś naprawdę i jak rozwijasz swoje podstawowe umiejętności.

Program jest wyposażony w szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak tawerniany czat, umiejętności klasowe i możliwość przynależności do gildii. Aplikację Habitica pobierzecie, korzystając z poniższych odnośników:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA