REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Weekendowa mega paka gier Atari!

Pakiet jest gruby jak złoty łańcuch na karku cygańskiego króla a ceny niższe od krasnoludków z Szuflandii, najważniejsze jednak, że nie są to zabytki klasy zero w rodzaju Ponga, ale fajne giery, które nawet dziś warto przytulić.

22.03.2013
21:00
Weekendowa mega paka gier Atari!
REKLAMA

Całą listę można przejrzeć poniżej albo na stronie promocji, która potrwa jeszcze do końca poniedziałku. Wszystkich gier jest niemal trzy dziesiątki a średnia cena za tytuł to około dwa i pół dolara. Tylko niektóre są tańsze lub droższe, np. Outcast za 1,59 lub Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena w cenie 5,99 Waszyngtona.

REKLAMA

Na co warto zwrócić uwagę? Na pewno RollerCoaster Tycoon 3 w wersji Platinium. Strategia ekonomiczna niezapomnianego Chrisa Sawyera kosztuje „dużo”, bo aż osiem baksów (ok. 25 złotych), jednak w tych pieniądzach jest nie tylko nowoczesny park rozrywki i gigantyczne kolejki górskie, ale również dwa późniejsze dodatki: Soaked i Wild. Pierwszy add-on wzbogaca zabawę o wszelakie konstrukcje wykorzystujące do napędu wodę. Nie zabraknie morskich zwierząt i górskich wodospadów. Jeśli ktoś się właśnie uczy pływać, ta gra może pomóc.

Za to Wild to coś dla potencjalnych dyrektorów, którzy chcieliby wpuścić do swoich parków dzikie zwierzęta i przebudować niektóre sektory w stylu Jurrasic Park. Do kompletu można obejrzeć któryś z "Madagaskarów". Taka kombinacja naprawdę działa i nie pozwoli oderwać się od giery aż do niedzielnego wieczoru.

Na Steamie powyższa paczka kosztuje prawie trzydzieści euro, czyli bebechy. Swoją drogą „trójka” była pierwszym rollercoasterem z serii, który dostał trzeci wymiar. Nie wszystkim się to podobało, oj nie. Zresztą analogiczna sytuacja była z Wormsami, serią HoMM i wieloma innymi. Potem jakoś wszyscy się przyzwyczaili, ale ortodoksi do tej pory twardo stoją na stanowisku, że seria skończyła się na „dwójce”.

Co tam jeszcze stoi pod drzwiami i się dobija? Na pewno trudno ominąć wciąż wielkie Alone in the Dark - poczynając od starożytnej jedynki z początku lat 90. ubiegłego wieku, aż do Nightmare, które zawitało na PC i PS2 gdzieś na przełomie wieków. Te giery po prostu powalały klimatem i wykonaniem technicznym, które nieodmienne stało na wysokim poziomie. Inna sprawa, że niemal cała przygodowa seria, szczególnie „jedynka” wymaga obecnie naprawdę sporo wyobraźni, żeby poczuć choć cień strachu.

Protoplasta horrorów jest do kupienia w paczce (części 1,2,3) za niecałe trzy dolce natomiast The New Nightmare można nabyć oddzielnie, za 2,39 $. Jeśli ktoś nie chce kaleczyć oczu pikselozą a jakimś cudem nie zetknął się wcześniej z serią, najlepiej będzie zacząć od Nightmare, które wygląda znacznie lepiej i może porządnie zakołatać serduchem.

Właściwie chciałoby się napisać o każdej z pozostałych gier ale bezapelacyjnym number uno jest Master of Orion, kosmiczna strategia, której niejeden z obecnych czterdziestolatków zawdzięcza kilka dioptrii w szkłach okularów. Ktoś jeszcze pamięta te niekończące się sesje i przemoże pragnienie skolonizowania wszystkich dostępnych układów? Chyba tylko budowa statku kosmicznego w Cywilizacji budziła tak wielkie emocje. No dobra, UFO: Enemy Unknown i kilka innych tytułów też niezgorzej podbijały ciśnienie. Swoją drogą, dwa miesiące temu minęło dokładnie dwadzieścia lat od premiery pierwszego Master of Orion. Kawał czasu.

W przecenie na GOG, Master of Orion III jest sprzedawany osobno, za niecałe cztery dolce. Nad tym zakupem lepiej się zastanowić bo akurat trzecia odsłona giery skonstruowana w laboratorium Quicksilver Software była najsłabszą z serii, głównie z powodu zbyt daleko idących uproszczeń i słabującego AI. Aby najlepiej zrozumieć cztery zasady: explore, expand, exploit i exterminate – lepiej odpalić Master of Orion II, najlepszą części sagi. Koszt biletu na statek to 2,39 $ w wypadku Master of Orion 1, 2 i niecałe cztery baksy na „trójkę”.

REKLAMA

A oto wszystkie skarby z długaśnej listy weekendowego GOGa. Smacznego!

Master of Orion 1+2 - 2,39 $
Master of Orion 3 - 3,99 $
Rollercoaster Tycoon 2 – Triple Thrill Pack - 3,99 $
Rollercoaster Tycoon 3 Platinum - 7,99 $
Rollercoaster Tycoon Deluxe - 1,59 $
Master of Magic - 2,39 $
Total Annihilation: Commander Pack - 2,39 $
Total Annihilation: Kingdoms + Expansion - 2,39 $
Darklands - 2,39 $
Sid Meier’s Colonization - 2,39 $
Blood (One Unit Whole Blood) - 2,39 $
Blood 2: The Chosen (+Expansion) - 2,39 $
Chronicles of Riddick : Assault on Dark Athena - 5,99 $
Outcast - 1,59 $
Alone in the Dark 1+2+3 - 2,39 $
Alone in the Dark : The New Nightmare - 2,39 $
Star Control 1+2 - 2,39 $
Star Control 3 - 2,39 $
Independence War Deluxe - 2,39 $
Independence War 2: Edge of Chaos - 2,39 $
Desperados 2: Cooper’s Revenge - 3,99 $
Desperados : Wanted Dead or Alive - 2,39 $
Krush Kil'n Destroy Xtreme - 2,39 $
Moonbase Commander - 2,39 $
Silver - $2,39 $
B-17 Flying Fortress : The Mighty 8th - 2,39 $
Pirates! Gold Plus - 2,39 $
Locomotion" Chris Saweyer's - 2,39 $
Powerslide - 2,39 $

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA