REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polska komedia romantyczna na światowym podium Netfliksa. To chcą oglądać za granicą

Komedie romantyczne muszą jednak mieć w sobie jakąś namiastkę wyjątkowości. Najwyraźniej ckliwe historie to coś, co szczególnie upodobała sobie zarówno polska, jak i zagraniczna publika. „Zabij mnie, kochanie” to nie pierwszy przypadek pojawienia się naszej rodzimej opowieści o miłosnych rozterkach na liście najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa na świecie. Ten fakt może cieszyć mniej lub bardziej, nie da się go jednak w żaden sposób zmienić.

21.02.2024
14:00
zabij mnie kochanie najpopularniejsza polska komedia romantyczna netfliksa
REKLAMA

Film „Zabij mnie, kochanie” niestety nie zebrał jak dotąd zbyt pozytywnych recenzji. Przynajmniej wśród polskich widzów. Jest to produkcja raczej z tych „niegroźnych” do obejrzenia jednorazowo i późniejszego zapomnienia o temacie. Z pewnością nie można jej porównywać do innego tytułu, który królował w rankingach oglądalności Netfliksa przez zadziwiająco długi okres, a mianowicie „365 dni”. Dzieła w reżyserii Filipa Zylbera można się wstydzić zdecydowanie mniej.

Czytaj więcej na temat polskich filmów na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Zabij mnie, kochanie podbija TOP 10 Netfliksa na świecie

W tej komedii romantycznej możemy zobaczyć kilka znanych twarzy. Wśród nich znaleźli się m.in. Weronika Książkiewicz, Mateusz Banasiuk, Agnieszka Więdłocha, a nawet Piotr Rogucki. Jednak nawet tak rozpoznawalne osobistości nie były w stanie udźwignąć całej produkcji. Fabuła filmu „Zabij mnie, kochanie” krąży wokół ogromnej wygranej na loterii. Małżeństwo jest od teraz szczęśliwymi posiadaczami 5 mln złotych. Radość nie trwa długo, ponieważ jak to bywa w sytuacji, gdy w grę wchodzą duże pieniądze, przestają sobie ufać. Każde z nich obawia się o to, że druga połówka będzie chciała wziąć wszystko dla siebie. Tutaj nie pomagają nawet przyjaciele, którzy zamiast wspierać duet, nastawiają jedno przeciwko drugiemu. Wraz z grupką znajomych miał pojawić się humor i zabawne żarty, ale otrzymaliśmy tylko ciarki żenady i falę nieśmiesznych dowcipów. Cóż, tym razem nie wyszło. Tutaj nie pomogła nawet inspiracja zagranicznym formatem o tym samym tytule.

Polska komedia romantyczna na podium Netfliksa - Zabij mnie, kochanie

Obecność polskiej komedii romantycznej w światowym rankingu Netliksa może nie szokuje sama w sobie, jednak nie sposób nie zwrócić uwagi na to, w jakim towarzystwie się znalazła. Na liście mamy takie tytuły jak „Zapadlisko”, „Popiół” czy „Śnieżne Bractwo”. Trzeba przyznać, że rozstrzał gatunkowy jest w tym przypadku niesamowity. Tak prezentuje się cała lista globalnie najchętniej oglądanych obecnie produkcji Netfliksa:

REKLAMA

Netflix: świat. TOP 10 najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów i seriali

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA