REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

App Lock - cyfrowy sejf na aplikacje

Aplikacji na tablecie zdarza się mieć tak wiele, że człowiek sam gubi się we własnej kolekcji. Czasem trzeba uważać, żeby niechcący nie pozbawić się istotnego programu. Tu na ratunek przychodzi specjalne narzędzie.

Pomoc w opisywanym problemie to App Lock. Pozwala on na ustawienie blokady modyfikacji dowolnej z zainstalowanych usług. Przy pierwszym uruchomieniu wymaga wpisania kodu PIN, który później pozwala na kolejne włączanie. Później całość jest już niesamowicie intuicyjna. Użytkownik ma do dyspozycji szereg opcji, które może zablokować i listę aplikacji, do których dane preferencje może wykorzystać.

24.04.2013
16:14
App Lock - cyfrowy sejf na aplikacje - sPlay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Nie tylko zakaz deinstalacji znajduje się w funkcjach App Lock. Można również zablokować dostęp do ustawień czy zarządzania połączeniami telefonicznymi. Z pewnością jest to przydatne wtedy, kiedy tablet lub smartfon jest urządzeniem użytkowanym przez parę osób. Jest to sytuacje częsta szczególnie, kiedy jest to jedyne tego typu urządzenie w domu i wiele osób chce je czasem wykorzystać, np. do zabawy w jedną z mobilnych gier.

Screenshot_2013-04-21-11-02-37
REKLAMA

Dobre wrażenie sprawiają także dodatkowe, opcjonalne zabezpieczenia. Jeśli nie mamy głowy do cyfr i martwi nas używanie kodu PIN, zawsze można wybrać zabezpieczenie specjalnym hasłem - wzorem. Na ekranie pojawia się dziewięć punktów i poruszając między nimi palcem, ustawiamy graficzną kombinację, która pozwoli na modyfikację ustawień App Lock. Jest to ciekawa opcja, choć mimo wszystko łatwiej posłużyć się chyba tradycyjnym, liczbowym wariantem.

Narzędzie takie, jak opisywane, to bardzo często jeden z priorytetowych programów na tablecie. W końcu kiedy mamy istotne dane zapamiętane w notatniku, źle byłoby je stracić tylko dlatego, że ktoś stwierdzi, że "to takie niepotrzebne, a chyba przez to urządzenie wolniej chodzi". A co dopiero zapisane rekordy w grach! Utracenie wyników wypracowanych godzinami mogłoby doprowadzić do frustracji i w skrajnych przypadkach dewastacji tabletu na osobie, która bez konsultacji zdecydowała się ingerować w jego zawartość. App Lock można więc uznać jako środek zapobiegający nerwicy, przemocy domowej i - w końcu - utracie ważnych danych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA