REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Batman: Arkham Asylum, F.E.A.R. 2 i F.3.A.R. – wszystko poniżej 10 PLN

Kolejny dzień, kolejne wiosnobranie. Tym razem w rewelacyjnych cenach możecie zgarnąć serie takie jak Batman. F.E.A.R., Mortal Kombat czy Władca Pierścieni.

24.05.2013
20:00
Batman: Arkham Asylum, F.E.A.R. 2 i F.3.A.R. – wszystko poniżej 10 PLN
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy piewszy F.E.A.R. pojawił się na sklepowych półkach, zachwytom nie było końca. Sam również uległem dziwacznemu czarowi twórców w Monolith Productions, którym udało się połączyć typową grę akcji z azjatyckim horrorem. Alma, przerażająca dziewczynka będąca motorem napędowym całej serii, dodała First Encounter Assault Recon charakteru, z jakim gracze nigdy wcześniej nie mieli do czynienia. Pogoń za terrorystą – kanibalem Fettelem, świetna jak na tamte czasy oprawa wizualna, robiąca ogromne wrażenie sztuczna inteligencja przeciwników oraz przerażająca dziewczynka, niosąca za sobą mord i przerażenie złożyły się na całość, którą w 2005 roku wynosiłem pod niebiosa.

fear

Później przestało być tak strasznie. F.E.A.R. poszedł wzorem znanym chociażby z Dead Space, gdzie klimat horroru uległ pod wspływem akcji, wybuchów i intensywnych wymian ognia. Nawet wtedy seria wciąż była bardzo dobra, dlatego F.E.A.R. 2 Project Origin w cenie marnych 5 PLN zawsze będzie udanym zakupem. Podobnie ma się sprawa z częścią trzecią – mocno przekombinowane F.3.A.R. nie odstaje poziomem od poprzednich odsłon, choć trudno nie ulec wrażeniu, że czar, który do świata gier wprowadziła pierwsza odsłona, uleciał gdzieś bezpowrotnie. Cena? Skromne 8 złotych i 75 groszy.

Kiedy pierwszy raz zagrałem w Batman: Arkham Asylum, wszystkie moje oczekiwania względem tej produkcji uległy przewartościowaniu. Twór Rocksteady jest najlepszym przykładem na to, że gry z superbohaterami nie muszą być marną, pospiesznie wyprodukowaną kalką kinowego blockbustera, ale jakością samą w sobie, będącą wzorem dla pozostałych gier. Arkham Asylum było dla mnie największym i najbardziej pozytywnym zaskoczeniem 2009 roku. Nieskomplikowany, ale piekielnie efektowny system walki, świetne wykorzystanie gadżetów Człowieka-nietoperza, boska plejada przeciwników oraz niesamowita atmosfera, jaka roztaczała się w korytarzach ośrodka Arkham sprawiły, że przeszedłem ten tytuł na bezdechu, nie mogąc oderwać się od komputera.

batman arkham city

W wiosnobraniu hit od Rocksteady kupicie za 9 złotych i 18 groszy. W rewelacyjnej cenie jest również kontynuacja – Batman: Arkham City. Przyznam się, że w tę produkcję nie miałem jeszcze przyjemności zagrać i to dzięki wiosnobraniu mogę zmienić ten stan rzeczy. Idealny moment, w świetle nadchodzącego prequela serii. Cena Batman: Arkham City Game of the Year Edition to 21 złotych i 25 groszy. Przy okazji muszę dodać, że drugi Batman w wersji GOTY posiada chyba najpaskudniejszą okładkę, jaką widziałem w ostatnich latach. Bleh.

lego lord of the rings
REKLAMA

Bardzo ciekawą pozycją wiosnobrania jest Mortal Kombat Arcade Kollection, w cenie 11 złotych i 25 groszy. W ramach zestawu dostajemy trzy pierwsze, dwuwymiarowe bijatyki z serii, dopasowane do nowych rozdzielczości i systemów operacyjnych, z możliwością toczenia pojedynków w sieci. Dla fanów trylogii Tolkiena Muve.pl przygotowało dwie pozycje – pierwsza to wydane bez większego echa (tym bardziej bez zauważalnego sukcesu) Władca Pierścieni: Wojna na Północy, w cenie 15 PLN. Drugą propozycją, skierowaną nie tylko do młodszych odbiorców, jest LEGO: Władca Pierścieni. Klockowa superprodukcja to zdecydowanie najdroższa pozycja dzisiejszego wiosnobrania, do zdobycia za 30 PLN. Zainteresowani? Pamiętajcie, że trzeba się pospieszyć, wyprzedaż gier ze stajni Warner Bros. kończy się jutro o godzinie 12:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA