REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

To ona przeprowadzała wywiad z Drake'em w łóżku. Historia Bobbi Althoff jest jak z bajki

Bobbi Althoff to jedna z tych młodych influencerek, która rozbija bank na TikToku. Zasłynęła w sieci jako popularyzatorka treści parentingowych, publikując w sieci humorystyczne treści odnośnie macierzyństwa. Jednak ogromną popularność dał jej podcast, w którym rozmawia z wpływowymi celebrytami, m.in. z kanadyjskim raperem, Drake'em. Kim jest 25-letnia podcasterka?

27.08.2023
18:18
Bobbi Allthoff
REKLAMA

Zagraniczny świat podcasterów i youtuberów zdążył już ją dobrze poznać. Jej nazwisko coraz śmielej przebija się też w naszym kraju. To 25-letnia Bobbi Althoff , która z powodzeniem realizuje się na TikToku, nagrywając podcast "The Really Good Podcast". Zaprasza do niego znane gwiazdy, m.in. rapera Drake'a oraz Lil Yachty, zadając im niewygodne pytania, drążąc kwestie życia prywatnego celebrytów, czy ich stan konta.

REKLAMA

Bobbi Althoff to mama, która wkręciła się w TikToka.

Zanim Bobbi na dobre rozsmakowała się w podcastowym świecie, publikowała na TikToku zabawne, choć mocno sarkastyczne filmy o rodzicielstwie. Bobbi Althoff zaczęła regularnie publikować na TikToku w 2021 roku. Były to treści o macierzyństwie, choć jej filmikom daleko do takich, które publikuje mnóstwo młodych mam, zachwalając uroki macierzyństwa, czy też mówiąc mocno o jego złych stronach. Jej oryginalne konto, @bobbialthon, ma ponad 1,2 miliona obserwujących, choć zostało ustawione jako prywatne.

Bobbi publikuje treści związane z dwoma córeczkami, które nazywa Concrete i Richard (nie są to rzecz jasna prawdziwe imiona dziewczynek) i robi to w swoim sarkastycznym i nietypowym stylu. W jednym z filmików przyznała, że nie pozwala raczkować maluchom, gdyż nie wierzy w to, aby to był ważny okres w rozwoju dziecka. W innym wideo żartowała z kolei ze swojego wyglądu, mówiąc, że ma 40 lat, ale wciąż skórę 23-latki (czyli tyle, ile miała w rzeczywistości), bo nigdy się nie uśmiechała.

Ludzie pokochali ją za dystans do macierzyństwa.

Mając już potężną bazę wielbicieli w mediach społecznościowych, mogła pójść o krok dalej i zaczęła nagrywać podcast, który całkiem odszedł od rodzicielstwa. Jednak łatwo w nim zauważyć znaki rozpoznawcze jej stylu i humoru. Aktualnie na Instagramie Bobbi obserwuje ją aż 2 mln osób, natomiast na TikToku doczekała się 6 mln followersów.

Sama zainteresowana ma 25 lat, wychowała się i mieszka w Kalifornii. Bobbi jest mamą dwóch córeczek i żoną Cory'ego. Cory jest programistą, który pracuje jako starszy wiceprezes w CompTIA oraz jest autorem dwóch książek o IT i kodowaniu. O rodzicach Bobbi niewiele wiadomo. W odcinku z Drak'em podcasterka wygadała się jednak, że jej ojciec jest budowlańcem.

W kwietniu Bobbi zaczęła nagrywać podcast z udziałem popularnych raperów i komików

Choć nie ma wielkiego warsztatu dziennikarskiego, ani doświadczenia, ewidentnie ma w sobie to coś, co sprawia, że chce się jej słuchać. Pierwszy z opublikowanych odcinków usunęła, gdy jej rozmówczyni, youtuberka Colleen Ballinger, została oskarżona o niewłaściwe zachowania w kontaktach z nieletnimi fanami. Podczas gdy baza fanów Ballinger mocno zmalała, Althoff znacznie się powiększyła. Zaproszenie do podcastu "Really Good Podcast" przyjął sam Drake, z którym przecież nie jest łatwo umówić na wywiad, nawet doświadczonemu dziennikarzowi.

Jak się okazuje, gdy Drake zobaczył odcinek z twórcą internetowym i youtuberem Funnym Marco, zaczął obserwować Bobbi na Instagramie i TikToku. 25-letnia influencerka napisała do niego wiadomość, po czym raper szybko odpisał jej, a trzy dni później przeprowadziła z nim wywiad. Być może na popularność jej podcastu wpływa też oryginalna sceneria oraz zachowanie samej Bobbi. Podcast z Drak'em przeprowadzała, leżąc z nim w jednym łóżku, gdzie raper popijał drinka. Z kolei ona sama sprawiała wrażenie, jakby podczas rozmowy była kompletnie pozbawiona jakichkolwiek emocji.

Słuchając i oglądając jej wywiady, można odnieść wrażenie, że 25-latka wygląda, jakby niespecjalnie miała pojęcie o tym, z kim rozmawia, a gdy coś się jej nie podoba, potrafi przewrócić oczami. Być może właśnie ta inność i dziwność, tak mocno przyciąga ludzi do jej podcastu. Można pokusić się o stwierdzenie, że ten brak emocji i pewna niezręczność, która towarzyszy jej rozmowom są celowe. Jako że jej podcasty realizowane są w formacie wideo, mimika jej, ale też jej gości odkrywa kluczową rolę.

Nietypowe rozmowy

Zresztą nie tylko popularny raper Drake zdecydował się gościć w jej podcaście. Zaproszenie do jej programu przyjął również komik i aktor Rick Glassman, znany z roli w sitcomie NBC "Undateable". W rozmowie, nie oszczędzała go, rzucając nazwisko jego byłej dziewczyny, pytając potem, czy nie zrobiło mu się przykro, gdy je usłyszał.

Z kolei raper Lil Yachty zdradził jej, ile zapłacił za nowe zęby. Niektóre fragmenty odcinków jej podcastów stały się viralami. Publikowane wywiady przez Bobbi oglądane są po kilkaset razy, jak chociażby ten z Rickiem Glassmanem, lub 8 milionów razy, jak podcast z Drak'em. Mimo że wiele osób "kupuje" Bobbi za jej osobowość, osobliwe poczucie humoru, pewną "drewnianość" i brak emocji w jej programach, wciąż wiele osób zastanawia się, jak białej kobiecie, która przecież nie jest uznaną dziennikarką, udaje się zapraszać do swojego podcastu uznanych, czarnoskórych raperów.

REKLAMA

Próbuję zrozumieć, w jaki sposób Bobbi przeprowadza wywiady, na przykład z Drak'em, podczas gdy szanowani czarnoskórzy dziennikarze nie mogą nawet do niego się dobić – napisał jeden z internautów na Twitterze. Póki co jej kariera podcasterska prężnie rozwija się, Bobbi zaprasza kolejne sławy do rozmów i nic nie wskazuje na to, mimo wspomnianych niedociągnięć, aby popularność przeprowadzanych przez nią wywiadów spadała. Najnowszy wywiad z raperem Tygą doczekał się aż 4,6 mln wyświetleń na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA