REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Dzieje się

CD Projekt RED gra z WOŚP. Twórcy gry „Cyberpunk 2077” przekazali 4 mln zł na walkę z koronawirusem

CD Projekt RED przekazało 4 mln zł na WOŚP, aby wspomóc fundację Jurka Owsiaka w walce z koronawirusem. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych sprzętów dla polskich szpitali.

25.03.2020
20:34
CD Projekt RED koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Okres pandemii to czas, w którym wszyscy powinniśmy się solidarnie wspierać. Bez względu na opcję polityczną, wiarę i narodowość przyświeca nam jeden cel: walka z koronawirusem. Absolutnym minimum jest niewychodzenie z domu. Wiele artystów próbuje teraz dotrzeć do fanów za pomocą technologii. Muzycy dają koncerty na żywo online, a pisarze organizują spotkania ze swoimi miłośnikami w rzeczywistości wirtualnej. Inni natomiast wykorzystują swoje możliwości, aby wspomóc wszystkich tych, którzy są na pierwszej linii frontu.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od jakiegoś czasu przekazuje znaczne sumy pieniędzy na walkę z COVID-19.

Zamawiają specjalistyczne sprzęty dla szpitali, które mają pomóc w opiece nad pacjentami. Jak wiemy nasza służba zdrowia sama nie jest w najlepszym stanie, a epidemia ją pogarsza. Są to więc działania chwalebne i potrzebne. Zauważyli to twórcy działający w obrębie popkultury.

CD Projekt RED, czyli firma odpowiedzialna za gry z serii „Wiedźmin” i pracująca aktualnie nad „Cyberpunkiem 2077” przekazała 4 mln zł na WOŚP. Jak czytamy we wpisie w mediach społecznościowych, jest to ich cegiełka dorzucona do walki z koronawirusem:

Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem – WOŚP.

REKLAMA

W dalszej części wpisu firma dziękuje całej służbie zdrowia za ciężką pracę włożoną w walkę z COVID-19 i apeluje do wszystkich, którzy czytają ich wpis, aby zagrożenie wirusem traktowali poważnie.

Zarówno do podziękowań, jak i apelu dołączamy się i my.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA