REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Cyfrowy Giermasz cdp.pl poszedł w Indyki

Mieliśmy klimatyczne Metro 2033, udane RTS-y w świecie Warhammera, kontrowersyjne w założeniach Guild Wars z wszystkimi dodatkami, marne Homefront i wiele innych (swojego czasu) hitów z półki AAA. Wczorajszy Giermasz przestał płynąć z mainstreamem, cdp.pl natomiast wyciąga dłonie po drobne graczy, którzy lubują się w pozycjach niezależnych.

22.03.2013
15:00
Cyfrowy Giermasz cdp.pl poszedł w Indyki
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż obie gry należą do kategorie indie, to topowe tytuły, jedne z lepszych w swojej klasie. Za każdą z produkcji zapłacimy śmieszne 7 PLN, więc jeżeli przeszliśmy już świetnego Tomb Raider-a, serwery SimCity nie chcą działać, a czekanie na Bioshock: Infinity wydłuża się w nieskończoność, można umilić sobie te parę dni luki pomiędzy kolejnymi hitami. Nie oznacza to, że będą to chwile komfortowe i przyjemne. Jedyne, co łączy obie gry to spory poziom trudności, wymóg zręcznych palców i mózgu, który nie przeszedł jeszcze całkowicie w stan spoczynku.

THE BALL

Pierwszą propozycją cdp.pl jest The Ball. Symbolicznie brzmiący tytuł skrywa grę logiczną z perspektywy pierwszej osoby, hulającą na sprawdzonym Unreal Engine 3. Gracz wchodzi w posiadanie artefaktu, za pomocą którego może przyciągać i odpychać tytułową kulę, co jest niezbędne do rozwiązywania kolejnych przeszkód. Wersja oferowana przez cdp.pl to ostateczny twór komercyjny, poszerzony o dodatkowe poziomy i rozbudowaną fabułę. Skojarzenia z rewelacyjnym Portalem jak najbardziej wskazane. Po kupieniu The Ball na stronie cdp.pl dostaniecie kod do wykorzystania na platformie Steam, gdzie za tę samą pozycję chcą ponad 40 złotych.

SUPER MEAT BOY

Druga gra to rozpoznawany przez większość graczy, nawet tych dalekich od miłości do tytułów niezależnych, Super Meat Boy. Platformówka, w której wcielamy się w kawałek surowego mięsa (?!), który chce odzyskać swoją ukochaną, nie akceptuje kompromisów. Jest trudna i wymaga od gracza niesamowitej precyzji. Spadać z bezdenne przepaście będziemy setki razy, od czasu do czasu pokonując kolejny poziom. Znakiem rozpoznawczym jest oczywiście główny bohater, zostawiający za sobą krwiste ślady (złośliwi twierdzą, że to tampon) oraz poczucie humoru producentów. Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał, że twórca gry zasłynął ostatnio z odważnej, ale słusznej krytyki Maxis, w związku z ich tragiczna premierą SimCity. Super Mięsny Chłopak to również koszt 7 złotych, czyli ponownie zaoszczędzicie na Steam, w tym przypadku jakieś 12 PLN.

REKLAMA

Oba „indyki” będą dostępne w Giermaszu do soboty. Jeśli przepadacie za tego typu pozycjami, można się skusić. Gry zebrały całkiem pozytywne recenzje -  od 68 (The Ball) do 87 (Super Meat Boy) punktów, opierając się na danych serwisu Metacritic. Tym, którzy wolą bardziej konkretne kawałki kodu, przypominam, że cdp.pl wznowił możliwość kupna Warhammera 40 000: Dawn of War II wraz z dodatkiem Chaos Rising oraz Supreme Commander-a w Złotej Edycji, tylko do piątku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA