REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Detektyw Monk" wraca jako film. To był jeden z najpopularniejszych seriali kryminalnych w historii

Nawet jeśli nie jesteście fanami kryminalnych procedurali, z pewnością pamiętacie ten serial - "Detektyw Monk" cieszył się swego czasu olbrzymią popularnością również w Polsce. Ostatni sezon produkcji miał swoją premierę w 2009 roku i od tamtej pory chyba nikt nie zakładał, że mierzący się z zaburzeniami psychicznymi konsultant policji kiedykolwiek powróci na ekrany. A jednak!

16.03.2023
10:02
detektyw monk film powrót peacock
REKLAMA

Nie wszyscy wiedzą, że "Detektyw Monk" cieszy się tytułem najczęściej oglądanego dramatu odcinkowego w historii telewizji kablowej w USA. W Polsce również nie mógł narzekać na brak popularności. Pierwszy sezon pojawił się u nas w Canal+ 3 kwietnia 2003, a latem 2009 roku rozpoczęto emisję ósmego i zarazem ostatniego sezonu serialu. Wówczas pożegnaliśmy uwielbianego konsultanta policji i przypuszczam, że mało kto przewidywał jego powrót po wielu latach.

REKLAMA

Detektyw Monk w filmie pełnometrażowym

REKLAMA
Monk - intro

Jak informuje Variety, serwis streamingowy Peacock zamówił produkcję filmu pt. "Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie", do którego zaangażowano gwiazdy i twórców oryginalnego serialu. Ikoniczny detektyw Adrian Monk powróci, by rozwiązać swą ostatnią, bardzo osobistą sprawę - będzie ona dotyczyć jego pasierbicy Molly, przygotowującej się właśnie do ślubu dziennikarki. Akcja będzie osadzona w czasach po pandemii COVID, czyli współcześnie. Producenci obiecują, że nowy scenariusz ma w sobie humor i serce oryginału.

Rzecz jasna, w tytułową postać ponownie wcieli się Tony Shalhoub. Poza tym powrócą też Ted Levine jako Leland Stottlemeyer, Traylor Howard jako Natalie Teeger, Jason Gray-Stanford jako Randy Disher, Melora Hardin jako Trudy Monk oraz Hector Elizondo jako dr Neven Bell. Twórca serialu, Andy Breckman, napisze nowy scenariusz - będzie też pełnił rolę producenta wykonawczego.

Film ma trwać mniej więcej półtorej godziny, a rozpoczęcie zdjęć jest planowane na początek maja 2023 roku. Co ciekawe, pierwszy koncept powrotu Monka w obrazie pełnometrażowym powstał już w 2012 roku, ale ostatecznie go porzucono. USA Network zleciło wówczas Andy'emu Breckmanowi napisanie dwóch scenariuszy: międzynarodowej, zwariowanej komedii i opowieści o Monku kandydującym na burmistrza. W pierwszym niezrealizowanym filmie Monk bierze ślub i wyjeżdża do Francji, gdzie świeżo upieczona żona próbuje go zabić. Drugi, poważniejszy skrypt, ostatecznie nie został wcielony w życie za sprawą zbyt wysokich budżetowych potrzeb.

Bohaterem kultowego serialu jest ex-policjant, Adrian Monk. Gdy jego żona Trudy zostaje zamordowana, pojawiają się u niego zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i szerokie spektrum fobii, które uniemożliwiają mu pracę w policji. Dzięki pomocy osobistej pielęgniarki/asystentki (najpierw była to Sharona, a później Natalie) dochodzi do częściowej poprawy stanu zdrowia Monka, co umożliwia mu objęcie posady konsultanta departamentu policji w San Francisco. Pomagając kapitanowi Lelandowi Stottlemayerowi w rozwiązaniu kryminalnych zagadek, nieustannie myśli o odnalezieniu mordercy żony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA