REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Gogobot: społecznościowy niezbędnik dla podróżujących

Aktywni turyści cenią sobie poznawanie nowych miejsc. Teraz jest to jeszcze prostsze dzięki nowej ofercie będącej równocześnie przewodnikiem, portalem, aplikacją mobilną i nowo tworzącą się podsiecią społecznościową.

Można podróżować "na spontanie", jak najbardziej. Tylko wtedy trzeba mieć się na baczności. Niejednemu zdarzyło się już "zabłądzić po północy" w ciemnej dzielnicy. No i można też kręcić się wokół Wawelu nie mogąc znaleźć ziejącego ogniem Smoka (może i dobrze, odkrycie funkcji "ogień za SMS" przyprawia o zwątpienie w dbałość o dobra narodowe). Człowiek z czasem uczy się, że wyprawa szlakiem okolicznych barów może ustępować miejsca chociaż minimalnie zaplanowanej trasie. Do tego jednak trzeba wiedzy, a żeby ją osiągnąć, trzeba odpowiednich źródeł - jak Gogobot.

08.03.2013
17:50
Gogobot: społecznościowy niezbędnik dla podróżujących - www.splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Sama witryna Gogobot.com tworzy pewnego rodzaju podsieć społecznościową, bowiem łączy się z kontem na Facebooku i bez niego tak naprawdę nie daje użytkownikowi skorzystać z pełni swojej funkcjonalności. Kiedy już jednak zdecydujemy się podzielić swoimi danymi, rozpoczyna się zabawa. Na naszej wizytówce możemy po kolei dodawać zwiedzone miejsca i zaplanowane wycieczki, a także patrzeć jak rośnie licznik krajów, w których byliśmy.

Podstawowa użyteczność, zarówno na stronie internetowej, jak i w nowo powstałej, w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej to wyszukiwanie ciekawych miejsc w odwiedzanych miastach. Wystarczy podać nazwę miejscowości, a system sam pokazuje nam hotele, restauracje, zabytki czy inne ciekawe obiekty, które warto odwiedzić podczas pobytu. Baza jest wciąż rozbudowywana i choć jeszcze świeża, to już robi wrażenie. Oczywiście, Warszawa i Kraków nie robią takiej furory wpisowej jak Nowy Jork czy Paryż, ale w Polsce wpisów nie brakuje. Jednak zdarzają się kompletne pustki, dla przykładu, zarówno w Ustce jak i Częstochowie nie ma nic, nawet plaży czy Jasnej Góry, ale to specyfika mniej znanych, w skali ogólnoświatowej, miejsc. Wszyscy, którzy wybierają się do którejś z np. europejskich stolic, z pewnością znajdą wiele użytecznych informacji. Wraz z opiniami użytkowników.

Gogobot jest aplikacją przydatną i funkcjonalną. Powiązanie z kontem Facebook ogranicza nieco anonimowość, likwidując zarazem spamerskie i trollingowe wpisy i opinie. Warto śledzić rozwój programu i samemu dołączać się do tworzenia wielkiej bazy służącej za ogólnoświatowy przewodnik turystyczny.

REKLAMA

Gogobot w Google Play

Gogobot w App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA