REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Bohaterowie "Harry'ego Pottera i "Gwiezdnych wojen" są modelami Balenciagi. Te przeróbki fanów to hit

"Harry Potter", Gwiezdne wojny" oraz "Władca pierścieni" Co te kultowe produkcje mają wspólnego z hiszpańskim domem mody Balenciaga? Za pomocą sztucznej inteligencji zostały stworzone viralowe filmy, w których przerobieni bohaterowie hitowych filmów w ekstrawaganckich kreacjach przypominają modeli i modelki z wybiegu Balenciagi. Muzyka, odpowiednie surowe miny i humorystyczne dialogi sprawiają, że filmiki, które w ostatnim czasie zalały sieć, są przezabawne.

07.04.2023
15:52
Balenciaga, przeróbki
REKLAMA

Obrazy i filmy z użyciem sztucznej inteligencji mają się bardzo dobrze i nierzadko wyglądają bardzo, ale to bardzo realistycznie. Od niedawna sieć zalewają zabawne wideo przeróbki z udziałem bohaterów kultowych filmów i seriali, takich jak m.in. "Władca pierścieni", Gwiezdne wojny", "Harry Potter" czy "Breaking Bed", gdzie główni bohaterowie wystylizowani w futurystyczne kreacje przypominają modeli i modelki z wybiegów. Do tego dochodzi odpowiednia elektroniczna muzyka - piosenka Thip Trong - Lightvessel, kojarząca się z pokazami mody oraz wachlarz surowych min, prezentowanych przez modelki na pokazach mody. Zwróćmy też uwagę na pięknie zarysowane kości policzkowe naszych przerobionych filmowych ulubieńców. Wypisz, wymaluj modele i modelki.

REKLAMA

Harry Potter jest Balenciagą. Od niego wszystko się zaczęło.

W filmowych przeróbkach wygląda to tak, jakby bohaterowie pozowali fotoreporterom. Do tego dochodzą zabawne dialogi, wypowiadane przez przerobionych bohaterów, odnoszące się oczywiście do Balenciagi. Jesteś Balenciagą, Harry, słyszymy w filmowym materiale z udziałem bohaterów "Harry'ego Pottera". Jaka jest różnica, Potter, między H&M a Balenciagą? - pyta retorycznie bohatera opowieści filmowy Snape.

To właśnie wideo "Harry'ego Pottera stworzone przez użytkownika Demonflyingfox zapoczątkowało modę na przeróbki, gdzie tak naprawdę każdy z naszych ulubionych bohaterów może być Balenciagą. Filmik z udziałem Harry'ego Pottera i bohaterów Hogwartu ma aż 5, 1 mln wyświetleń na YouTube. Na Twittrze, Facebooku czy TikToku przeróbki, gdzie również i tym razem została podłożona piosenka Thip Trong - Lightvessel doczekały się m.in. "Gwiezdne wojny czy "Władca pierścieni".

REKLAMA

Filmy z udziałem bohaterów "Gwiezdnych wojen" czy "Breaking Bad" podbijają sieć. Balenciagą może być każdy

Popularność memicznych filmów może wynikać z tego, iż generatywna sztuczna inteligencja często używana jest do łączenia ze sobą sprzecznej estetyki, do tworzenia obrazów, które mocno zapadają w pamięć. W przypadku tych filmów jest to też niejako parodia modowego świata. No i oczywiście kontrowersyjne, przerysowane, ale też futurystyczne kreacje, czasem na wybiegach przypominające te, które prezentowane są w przeróbce z bohaterami "Gwiezdnych wojen". Zresztą trzeba przyznać, że "Gwiezdne wojny" wypadają przezabawnie w tym zestawieniu i zdecydowanie są Balenciagą. Zresztą hiszpański dom mody już nie raz stawiał na kontrowersyjne, szokujące, przeskalowane kreacje na wybiegu, dlatego tak bardzo pasują one do stylu bohaterów filmów fantasy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA