REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

To jeden z najdroższych filmów w historii kina. Nowy "Indiana Jones" zrealizowany jest z ogromnym rozmachem

Są takie filmy, które realizowane są z olbrzymim rozmachem. Do nich z pewnością należy 5. odsłona "Indiana Jones" z Harrisonem Fordem w roli głównej. Według "Forbesa" w najnowszą część kultowego filmu twórcy produkcji chcą przeznaczyć ogromną kwotę. Ostatnia część zapowiada się więc z przytupem.

12.02.2023
12:44
Harrison Ford w 5. części Indiany Jonesa
REKLAMA

O tym, że powstaje finałowa odsłona "Indiany Jonesa" mówiło się już w 2021 roku. Wciąż jednak dopracowywano obsadę i wszystkie szczegóły. Już teraz wiadomo, że ostatnia odsłona z Harrisonem Fordem pojawi się w kinach latem 2023 roku.

REKLAMA

5. odsłona przygód Indiany Jonesa zrealizowana jest z ogromnym rozmachem. Wydano na nią majątek.

A jak robić ostatnią część, to robić ją z rozmachem. Jak informował w ostatnim czasie "Forbes" na realizację przygód Indiany Jonesa przeznaczono ogromne pieniądze, bo aż  294,7 mln dolarów. Kwota ogromna, co nie oznacza, że będzie łatwo zarobić na tym filmie. Może być trudniej, gdyż mówi się, że trzykrotnie większe wpływy od budżetu oznaczają, że produkcja wychodzi na zero. Natomiast tylko określony procent wpływów z box office idzie do kieszeni producentów.

"Indiana Jones 5"

O czym będzie 5. odsłona "Indiany Jonesa"?

W grudniu ubiegłego roku podczas 2022 Comic Con Experience w Brazylii zaprezentowano długo wyczekiwany zwiastun najnowszej i finałowej jednocześnie serii. Ostatnia odsłona cyklu rozgrywa się 12 lat po wydarzeniach z "Królestwa Kryształowej Czaszki", a zatem w 1969 roku.

REKLAMA

Tym razem głównym przeciwnikiem Indy'ego jest Voller, były nazista pracujący nad programem kosmicznym NASA (w tej roli Mads Mikkelsen). Film przedstawić ma nam też postać córki chrzestnej archeologa, Helenę. Początkowo widzowie przeniosą się w czasy II wojny światowej.

Reżyser i scenarzysta James Mangold podkreślał, że w ten sposób chciał uzyskać efekt bardzo płynnego przejścia z lat 40. do końcówki lat 60. Od twórców filmu wymagało to odmłodzenia Harrisona Forda, lecz prawdopodobnie tylko na kilka krótkich ujęć. Poza wymienionym już Fordem, w obsadzie filmu znaleźli się tacy aktorzy, jak m.in. Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Toby Jones oraz Antonio Banderas. 5. odsłona przygód o Jonesie ma trafić do kin latem, a dokładnie w czerwcu tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA