REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Jako miłośnik cRPG, właśnie odkorkowuję szampana. Fallout 4 jest już bardziej, niż pewny

„Wojna, wojna nigdy się nie zmienia”. Hasło znane wszystkim fanom serii Fallout po raz kolejny może zabrzmieć w naszych uszach, za sprawą nachodzącej kontynuacji jednej z najpopularniejszej serii gier w historii. Dovakin może przejść na zasłużony spoczynek, ponieważ Fallout 4 jest już pewny.

18.11.2013
18:14
Jako miłośnik cRPG, właśnie odkorkowuję szampana. Fallout 4 jest już bardziej, niż pewny
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętam, kiedy jakiś czas temu wszyscy mogliśmy przeczytać doniesienia o ekipie Bethesdy, która zdumiewająco skrupulatnie kręciła się po Bostonie. Robiła zdjęcia, wykonywała pomiary i absolutnie nie wyglądała na grupę ludzi, którzy przyjechali tutaj w celach towarzyskich. Gracze zaczęli spekulować, natomiast najbardziej prawdopodobnym domysłem był ten o wstępnej fazie prac nad kolejnym Falloutem. Po świetnym New Vegas i jeszcze lepszym Skyrim ten ruch wydawał się najbardziej prawdopodobny.

fallout

Zwłaszcza, że Boston jest dla fanów Fallouta bardzo ważnym miejscem. W post-apokaliptycznym świecie to właśnie na gruzach tej aglomeracji funkcjonuje tajemniczy Instytut. Poddawane w wątpliwość istnienia miejsce ma być kolebką rozwoju zaawansowanej technologii. O Instytucie słyszeliśmy już w trzeciej odsłony gry oraz Fallout: New Vegas. Twórcy mają więc podłożę, aby wysłać gracza do bostońskich ruin, zachowując jednocześnie ciągłość oraz spójność serii.

fallout 2

Jakiś czas temu w Internecie pojawiła się witryna Survivor 2299. O ile pierwszego członu nikomu nie trzeba tłumaczyć, tak data jest co najmniej znamienna. To okres w kilkanaście lat po wydarzeniach z części trzeciej oraz czas, który jak ulał pasuje do uniwersum Fallouta. Po kliknięciu w link Waszym oczom ukaże się licznik odmierzający czas do 12 grudnia tego roku. Rozszyfrowując alfabet morsa, ten także zdradza dokładnie tę samą datę.

fallout 4
REKLAMA

Gdyby tego było mało, Bethesda oficjalnie zarezerwowała sobie nazwę „Fallout 4” na terytorium Europy. Składając wszystkie fakty w jedno, trudno nie mieć wrażenia, że jeszcze w tym roku poznamy pierwsze oficjalne dane na temat następnej, czwartej odsłony świetnej serii. O ile jej poziom będzie taki sam, co świetne Nev Vegas, natomiast grafika powali mnie tak samo, jak ta ze Skyrim, będę w niebie. Muszę przyznać, że nieco już zdążyłem się stęsknić za ponurym światem nalężącym do Bethesdy i wydawca zdaje trafiać w samą dziesiątkę. Pierwszy Fallout nowej generacji? Już nie mogę się doczekać.

Tajemniczy Survivor2299

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA