REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Miał być tancerzem, a został gwiazdą serialu "The Bear". Kim jest Jeremy Allen White?

Choć aktorstwo początkowo nie znajdowało się w zakresie jego zainteresowań, ostatecznie udało mu się osiągnąć sukces. Udowodnił to zdobyciem dwóch Złotych Globów i statuetki Emmy za rolę w serialu "The Bear", a kampania Calvina Kleina potwierdziła, że genialny aktor jest również idealnym modelem. Kim jest Jeremy Allen White?

19.01.2024
18:23
jeremy allen white the bear sylwetka
REKLAMA

Po emisji 1. sezonu serialu "The Bear" Jeremy Allen White został aktorskim odkryciem 2022 r. Fani mogą go kojarzyć jednak z serialu "Shameless - Niepokorni", w którym grał przez 10 lat. Produkcja okazała się być na szczęście tylko kolejnym przystankiem w karierze aktora, dzięki czemu White mógł wziąć udział w nowym projekcie, a był nim serial "The Bear", który podczas tegorocznego rozdania nagród Emmy rozbił bank. Aktorstwo nie było jednak pierwszym wyborem artysty - gdyby nie rozczarowująca oferta szkół tanecznych, Jeremy Allen White byłby dziś tancerzem.

REKLAMA

Kim jest Jeremy Allen White z serialu "The Bear"?

Jeremy Allen White urodził się 17 lutego 1991 r. w Nowym Jorku. Jego rodzice, Eloise Zeigler i Richard White, przed narodzinami syna byli aktorami teatralnymi na Broadwayu, lecz zanim zmienili branżę, zdążyli zaszczepić Jeremy'emu pasję do sztuki - już jako młody chłopak uczył się baletu, jazzu i stepowania, jednak w wieku 11 lat, rozczarowany brakiem dyscypliny na zajęciach tanecznych, stwierdził, że spróbować swoich sił w aktorstwie.

Jeremy brał udział w wielu castingach, aż ostatecznie znalazł swojego agenta. Jego zaangażowanie w aktorstwo było na tyle poważne, że chciał rzucić szkołę średnią, by w pełni poświęcić się nowemu zajęciu. Ostatecznie za namową rodziców ukończył studia, odbywając jednocześnie staż w agencji castingowej, a następnie uczęszczał do prestiżowej szkoły Professional Performing Arts School.

Jeremy Allen White zadebiutował na ekranie w wieku 15 lat.

Jego pierwszą rolą była kreacja młodego Clive'a w filmie "Beautiful Ohio" (2006). W tym samym roku pojawił się także w serialu "Wyrok", a następnie w takim produkcjach jak "Nakręcone życie" (2007), "Aquarium" (2007), czy "Afterschool" (2008). Po premierze tej ostatniej na Festiwalu w Cannes stwierdził, że oglądając siebie na ekranie czuł się bardzo skrępowany ze względu na wysoką samokrytykę. W jego dorobku aktorskim znajdują się również takie tytuły jak "Odlot" (2010), "Movie 43" (2012), "Rob the Mob" (2014), "After Everything" (2018) czy "Viena and the Fantomes" (2020).

Przełomem okazała się być jednak rola w serialu "Shameless - Niepokorni", którą otrzymał niemal natychmiast po ukończeniu szkoły średniej. W produkcji emitowanej w latach 2011-2021 od początku do samego końca grał Phillipa "Lipa" Gallaghera, najstarszego syna Franka Gallagher, w którego wcielił się William H. Macy i to właśnie ze względu na tę rolę White w wieku 18 lat przeprowadził się do Los Angeles. Za kreację Lipa w 4. sezonie serialu był nominowany do nagrody Critic's Choice Television Awards w 2014 r. I choć serial był dla White'a wspaniałym doświadczeniem i nauką, poczuł ulgę, gdy zdjęcia do produkcji zostały zakończone:

Bardzo kocham "Shameless". Kocham wszystkich, którzy byli częścią tej produkcji, to było niesamowite doświadczenie. Ale nie jestem pewien, czy seriale mają trwać tak długo. Przechodziłem przez okres, w którym przestałem czuć się aktorem, a zacząłem czuć, że jestem tu tylko po to, aby grać w tym serialu. To było denerwujące

- stwierdził.

Kariera White'a nie zakończyła się na szczęście wraz z finałem serialu "Shameless - Niepokorni". Rok później aktor zagrał w hitowej produkcji "The Bear".

"The Bear" Christophera Store'a został w tym roku nagrodzony sześcioma statuetkami Emmy, a jedna z nich powędrowała w ręce Jeremy'ego Allena White. Aktor wcielił się w serialu w Carmena "Carmy'ego" Berzatto, utalentowanego szefa kuchni z Nowego Jorku, który wraca do Chicago, by przejąć podupadający rodzinny biznes - bar z kanapkami. White, który nie mógł pochwalić się kulinarnymi umiejętnościami, postanowił jak najlepiej przygotować się do nowej roli, pracując m.in. w nagrodzonej gwiazdką Michelina restauracji pod okiem szefa kuchni Dave'a Berana

Przmówienie Jeremy'ego Allena White'a podczas Złotych Globów

Nie tylko "The Bear" odniósł gigantyczny sukces - większą rozpoznawalność zyskał również sam Jeremy Allen White, który niedługo po zakończeniu 2. sezonu produkcji pojawił się w hitowej kampanii Calvina Kleina. Nie wiadomo jednak, czy to właśnie zastrzyk ogromnej sławy doprowadził do rozpadu związku White'a i jego byłej żony, Addison Timlin. Po tym, gdy para rozeszła się w 2023 r., aktor może widywać swoje córki - trzyletnią Dolores i pięcioletnią Ezer - po uprzednim badaniu alkomatem. White uczęszcza również na spotkania anonimowych alkoholików, a obecnie spotyka się z wokalistką Rosalią.

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekrany z filmu "Jeremy Allen White in Calvin Klein Underwear | Spring 2024 Campaign" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA