REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"John Wick 5" jednak powstanie? Reżyser stawia warunki

Zakończenie "Johna Wicka 4" wami wstrząsnęło? Myślicie, że to, co się wydarzyło, jest nieodwracalne? Spokojnie, Hollywood już nie takie rzeczy robiło. Reżyser filmu Chad Stahelski zdradza warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby powstała piąta odsłona popularnej serii filmów akcji.

31.08.2023
11:16
john wick 5 keanu reeves filmy akcji
REKLAMA

Czy John Wick żyje? Nie, tak... ech, to skomplikowane - należałoby powiedzieć. Reżyser wszystkich części serii (za kamerą pierwszej stanął wraz z Davidem Leitchem) Chad Stahelski tłumaczył już, czemu finał czwórki wyglądał tak, a nie inaczej. Film okazał się jednak box office'owym hitem, bo zarobił na całym świecie 426,5 mln dolarów - najwięcej z dotychczasowych odsłon. Kończenie serii w tym momencie byłoby więc zabijaniem kury znoszącej złote jaja.

Chad Stahelski w jednym z wywiadów zdążył już wspomnieć, że wraz z Keanu Reevesem "na tę chwilę" skończyli z Johnem Wickiem. Na tę chwilę? Więc jest szansa, że niedefinitywnie? Owszem. Reżyser zostawił sobie otwartą furtkę do kolejnego sequela i właśnie przechodzi przez nią pewnym krokiem.

Czytaj także:

REKLAMA

John Wick - czy powstanie piąta część serii z Keanu Reevesem?

Chad Stahelski pojawił się niedawno w podcaście "Happy Sad Confused" i zdradził, co musi się stać, aby tak on, jak i Keanu Reeves chcieli zrealizować piątą część Johna Wicka. Chodzi oczywiście o jakość pomysłu na ewentualną kontynuację:

Tak, Keanu i ja rozmawialiśmy na ten temat. Keanu, gdyby go teraz spytać, czy zrobiłby "Johna Wicka 5" odpowiedziałby: "ku*** tak!". Potem zapytałby, jakby to miało wyglądać i przyznał, że nie ma pieprz***** pojęcia. I uwierz mi, to nie jest na zasadach "dzisiaj to wymyślimy".

Mamy dużo kawałków tej układanki, mamy mnóstwo pomysłów, mamy mnóstwo rzeczy, których nie wykorzystaliśmy, albo nie zrobiliśmy do tej pory. Nie mam wątpliwości, że wymyślimy sporo wspaniałych kawałków. Wszystko sprowadza się do pytania: "jaka będzie główna oś akcji?". Opowiadamy o mitach. To jest jak baśń. Jakie jest przesłanie w baśni? Jaki jest morał tej historii?

John Wick 5

Na ten moment nie wiadomo, co z "Johnem Wickiem 5", ale pojawiły się doniesienia, że Chad Stahelski i Keanu Reeves chcą w najbliższym czasie połączyć siły przy innym projekcie. Na informacje o kontynuacji popularnej serii filmów akcji będziemy musieli trochę poczekać. Ale nie bójcie się. Uniwersum płatnych zabójców już niedługo rozrośnie się o kolejne tytuły.

Czytaj także:

REKLAMA

22 września na polskim Amazon Prime Video zadebiutuje serialowy spin-off Johna Wicka "The Continental". Fabuła skupia się na losach młodego i dobrze nam znanego Winstona Scotta. Niestety, bohatera granego przez Keanu Reevesa w nim nie zobaczymy. Inaczej rzecz ma się w przypadku "Balleriny" z Aną de Armas w roli głównej. W tym filmie aktor ma się już pojawić. O ile nic się w tej kwestii nie zmieni, produkcja zadebiutuje w światowych kinach 7 czerwca 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA