REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Judy Farrell, gwiazda kultowego serialu M.A.S.H.

Nie żyje amerykańska aktorka Judy Farrell, którą kojarzy się przede wszystkim z roli pielęgniarki Able w serialu "M.A.S.G.". Miała 84 lata.

05.04.2023
7:55
judy farrell nie żyje mash aktorka śmierć
REKLAMA

Śmierć Judy Farrell potwierdził w rozmowie z „The Times” syn aktorki, Michael. 84-latka zmarła w niedzielę rano w szpitalu - dziewięć dni po udarze. W swoich ostatnich dniach pozostawała świadoma, ale straciła umiejętność wysławiania się.  U szczytu kariery grała w jednym z najwyżej ocenianych seriali telewizyjnych wszech czasów, uważany ówcześnie za złoty standard jakości programów TV - „M.A.S.H.”. Produkcja ukazywała się w latach 1972-1983 i bazowała na sukcesie filmu Roberta Altmana z 1970 r. pod tym samym tytułem. Co ciekawe, występował w nim też pierwszy mąż artystki - Mike.

REKLAMA

Judy Farrell nie żyje. Gdzie jeszcze ją widzieliśmy?

Farrell pojawiała się też w innych popularnych tytułach, takich jak „Fame” (do którego pisała też scenariusze), „Quincy M.E.”, „The Partridge Family”. Ostatnio wcieliła się w Dianę Harris w komedii romantycznej „Long-term Relationship”. 

REKLAMA
Judy Farrell

Urodziła się 11 maja 1938 roku w Quapaw w stanie Oklahoma. Grała od 1969 roku, kiedy to wystąpiła w dwóch odcinkach „Judd, for the Defense” i jednym odcinku „Get Smart”. Kontynuowała pracę w telewizji, pojawiając się tu i tam przez następną dekadę, zanim zdobyła swoją najbardziej rozpoznawalną rolę pielęgniarki Able w 1976 roku. Po rozwodzie z Farrellem w 1983 roku, aktorka poślubia Joego Bratchera, z którym miała dwójkę dzieci: Michaela i Erin. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA