REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Jak oglądać TVP na żywo? Wreszcie da się to zrobić w aplikacji

Rewolucyjna zmiana w telewizji TVP - od teraz programy na żywo można oglądać bez konieczności posiadania anteny. Nowa opcja dostępna jest w serwisie TVP VOD w zakładce "Na żywo", gdzie po zalogowaniu można uzyskać darmowy dostęp do 35 stacji nadawcy publicznego.

02.06.2023
10:28
Jak oglądać TVP na żywo? Wreszcie da się to zrobić w aplikacji
REKLAMA

Do tej pory z kanałów Telewizji Polskiej można było korzystać online wyłącznie w aplikacji TVP GO na urządzeniach mobilnych i telewizorach z dostępem do internetu. Zaletą korzystania z nowej aplikacji była możliwość cofania i zatrzymywania podczas oglądania poszczególnych programów. Od teraz, by oglądać telewizję TVP na żywo, nie potrzeba ani anteny, ani TVP GO. Wystarczy aplikacja TVP VOD, którą można zainstalować na Smart TV lub po prostu wejść na jej stronę w internecie.

REKLAMA

TVP wprowadza opcję oglądania programów na żywo w aplikacji TVP VOD

TVP VOD kanały linearne posiadało już wcześniej, jednak, gdy aplikacja została odświeżona, stacje zniknęły. Początkowo TVP zapowiedziało, że wybrane kanały dodawać będzie do aplikacji stopniowo, ale wygląda na to, że nadawca postanowił udostępnić wszystkie stacje. By oglądać zatem za darmo wybrane programy Telewizji Polskiej, wystarczy zalogować się na stronie TVP VOD lub w aplikacji, którą w niektórych przypadkach należy zaktualizować, na telewizorze czy urządzeniu mobilnym.

Kanały Telewizji Polskiej dostępne na żywo na stronie TVP VOD
REKLAMA

Na ten moment wśród dostępnych kanałów znajdują się kanały podstawowe (TVP1, TVP2 oraz TVP Info), a także kanały tematyczne (TVP Kobieta, TVP Kultura czy TVP Sport), a ponadto kanały regionalne (TVP Wrocław, TVP Katowice czy TVP Kraków). Na żywo nie będzie można zobaczyć natomiast programów z udostępnianych płatnie stacji, czyli TVP HD i TVP Seriale. Brakuje także funkcji, którą umożliwia TVP GO, czyli cofanie wyemitowanych programów.

Zdjęcie główne: logo TVP VOD i scrennshot ze strony internetowej TVP VOD

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA