REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie nowy "Matrix". Za kamerą filmu stanie scenarzysta "Marsjanina"

Do uniwersum "Matrixa" dołączyć ma kolejny film. Kultowa seria sióstr Wachowskich ma być kontynuowana przez Drew Goddarda, scenarzystę "Marsjanina", który według doniesień ma napisać i wyreżyserować najnowszą produkcję. Co wiemy o nadchodzącej kontynuacji?

04.04.2024
8:24
matrix nowy film drew goddard marsjanin
REKLAMA

Ostatni film z serii sióstr Wachowskich, czyli "Martix Zmartwychwstania" zadebiutował w 2021 r. i wraz z pozostałymi tytułami z cyklu zarobił ponad 1,8 mld dol. Według doniesień serwisu Deadline do przełomowego uniwersum, które w 1999 r. zapoczątkował "Matrix", dołączyć ma kolejna część. Za kamerą produkcji ma stanąć Drew Goddard, nominowany do Oscara scenarzysta "Marsjanina", który napisał także kilka odcinków takich produkcji jak "Buffy: Postrach wampirów", "Lost: Zagubieni" czy "Daredevil".

REKLAMA

Do uniwersum "Matrixa" dołączy kolejny film. Za kamerą produkcji ma stanąć Drew Goddard

Goddard, który został wyróżniony nominacją do Oscara za scenariusz do filmu "Marsjanin", ma na swoim koncie także scenariusz do takich produkcji jak "World War Z", "Dom w głębi lasu", "Projekt: Monster" czy "Źle się dzieje w El Royale". Wraz z partnerką Sarah Esberg ma być także producentem nadchodzącej kontynuacji.

Drew przyszedł do Warner Bros z nowym pomysłem, który według wszystkich będzie niesamowitym sposobem na kontynuację świata Matrixa, poprzez uhonorowanie tego, co Lana i Lilly rozpoczęły ponad 25 lat temu. Goddard oferuje wyjątkową perspektywę opartą na jego własnej miłości do całej serii i jej postaci. Cały zespół Warner Bros. Discovery jest podekscytowany faktem, że Drew nakręci nowy film Matrix, dodając swoją wizję do kanonu kina, którą siostry Wachowskie budowały przez ćwierć wieku w studiu

- mówił Jesse Ehrman, prezes ds. produkcji Warner Bros. Motion Pictures.

Sam Goddard stwierdził, że filmy o Matriksie zmieniły zarówno jego kino, jak i jego życie, a on sam jest codziennie inspirowany przez kunszt Lany i Lilly Wachowskich. "Jestem niezmiernie wdzięczny za szansę opowiedzenia historii z ich świata" - zapewnił.

Zwiastun filmu "Matrix Zmartwychwstania"
REKLAMA

Prócz tego, że Drew Goddard ma wyreżyserować i napisać nadchodzącą kontynuację "Matrixa" dla Warner Bros., wiadomo, że pierwotna współscenarzystka i współreżyserka cyklu, Lana Wachowski, będzie producentką wykonawczą. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy do serii nagrodzonej czterema Oscarami powróci oryginalna obsada, czyli Keanu Reeves, Carrie Anne-Moss, Laurence Fishburne, Hugi Weaving i Jada Pinkett Smith. Na ten moment projekt jest jednak zbyt świeży, by potwierdzić obecność któregokolwiek z aktorów.

Filmy z serii "Matrix" są dostępne w ramach abonamentu w serwisie HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA