REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Mateusz Żaboklicki 6. zwycięzcą "Milionerów". Kim jest i jak brzmiało finałowe pytanie za milion?

Do zaszczytnego grona zwycięzców teleturnieju "Milionerzy" dołączył we wtorek Mateusz Żaboklicki - jest szóstym graczem w Polsce, który odpowiedział na finałowe pytanie w programie. Kim jest laureat głównej nagrody?

13.03.2024
8:31
mateusz zaboklicki milioner milionerzy
REKLAMA

Doktorant Krzysztof Wójcik (2010), emerytowana nauczycielka Maria Romanek (2018), fililożka klasyczna Katarzyna Kant-Wysocka (2019), muzykolog Jacek Iwaszko (2021) i księgowy Tomasz Orzechowski (2022) - do tej pory to oni mogli pochwalić się zdobyciem głównej nagrody w teleturnieju "Milionerzy", czyli okrągłego miliona. We wtorek dołączył do nich Mateusz Żaboklicki - tegoroczny laureat jest absolwentem filologii klasycznej, a także poetą, fotografem, dramatopisarzem i autorem dwóch książek: "Nucić" i "Letnisko". Ma żonę, dwóch synów i mieszka w Warszawie.

REKLAMA

Mateusz Żaboklicki kolejnym zwycięzcą "Milionerów"

Choć zwykle droga do miliona jest dosyć wyboista, pan Mateusz nie miał większych problemów, by dotrzeć do finałowego pytania, zachowując przy tym dwa dostępne koła ratunkowe. Na ostatnim etapie rozgrywki został on zapytany o czworonogi: "Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy: A. Gadów; B. Płazów; C: Ptaków; D. Owadów". Mimo że gracz doskonale wiedział, że poprawna odpowiedź to owady, postanowił wykorzystać trzecie koło ratunkowe i zadzwonił do przyjaciela, by go pozdrowić.

REKLAMA

W rozmowie z serwisem Plejada pan Mateusz zdradził, że wygraną przeznaczy na "bezpieczeństwo, wygodę i przyjemności". Na pytanie o to, jak przygotowywał się do udziału w programie, stwierdził, że po prostu oglądał poprzednie odcinki, "żeby lepiej poznać format". Pan Mateusz, zapytany o to, czy pamięta, jakie emocje towarzyszyły mu, gdy Hubert Urbański zadał ostatnie pytanie, odpowiedział, powiedział, że niezbyt dobrze je pamięta. "Całe doświadczenie było dość surrealne" - podsumował.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA