REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

To najbardziej rewolucyjna zmiana od premiery tej gry. Minecraft na iOS oraz Androidzie już bez „Pocket Edition”

Mobilny Minecraft przestał być jedynie ograniczoną kopią swojego stacjonarnego odpowiednika na komputery oraz konsole. Wraz z aktualizacją „Better Together” aplikacja z Google Play oraz App Store staje się pełnoprawną grą z prawdziwego zdarzenia. To przełomowy moment dla tej marki.

21.09.2017
22:00
Minecraft na iOS oraz Androidzie już bez „Pocket Edition”. To pełna gra
REKLAMA
REKLAMA

Śmiem sądzić, że aktualizacja „Batter Together” jest najbardziej przełomowym momentem w historii Minecrafta. Wraz z nią znika podział na komputerowe, konsolowe oraz mobilne edycje gry. Dziesiątki milionów fanów nareszcie mogą grać wspólnie, bez podziału na systemy oraz platformy. No, przynajmniej w teorii. W praktyce społeczność na PS4 wciąż pozostaje zamknięta w złotym getcie, a aktualizacja dla Nintendo Switcha pojawi się dopiero zimą 2017 roku.

Posiadacze smartfonów i tabletów już teraz mogą cieszyć się grą Minecraft w zupełnie nowym wydaniu.

Mobilna aplikacja w Google Play oraz iTunes App Store straciła dopisek „Pocket Edition”. Teraz to po prostu Minecraft - niemal dokładnie ten sam, co na stacjonarnych platformach. Wraz z przeskokiem na nowy silnik posiadacze Androida oraz iOS po raz pierwszy w historii mogą bawić się wspólnie ze znajomymi na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One. Niebawem do tego klubu dołączą również posiadacze hybrydowego Nintendo Switcha.

 class="wp-image-96073"

„Better Together” to coś więcej niż tylko wspólne, multiplatformowe serwery. Bezpłatna aktualizacja wprowadza szereg kluczowych zmian. Limit graczy na jednym obszarze został zwiększony z pięciu do ośmiu. Do kwadratowego świata trafiły zupełnie nowe zwierzęta, przedmioty oraz surowce. Do tego fani nareszcie mają możliwość wynajęcia serwerów mieszczących tysiące gości z całego świata. Oczywiście za dodatkową opłatą.

REKLAMA

Co ważne, wraz z aktualizacją „Better Together” twórcy Minecrafta ujednolicają stan posiadanych skórek i dodatków. Te będą teraz dostępne na wszystkich platformach, na których posiadamy grę. Przykładowo, jeżeli kupiliśmy pakiet Halloween na Xboksie One, odblokujemy go również na iPhonie. Koniec z podwójnymi zakupami dodatkowej zawartości. Wszystko spaja jedno, uniwersalne konto Xbox Live ID.

Mobilny Minecraft, już bez dopiska „Pocket Edition”, właśnie wylądował w iTunes App Store oraz Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA