REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Muve.pl wyprzedaje Civilizaton V. Chętni na dodatek z Kazimierzem Wielkim?

O tym, że w Civilization V pojawi się Rzeczypospolita, pod wodzą Kazimierza Wielkiego, wiemy już od jakiegoś czasu. Z okazji premiery dodatku Nowy Wspaniały Świat Cenega tnie ceny wszystkiego z Civilization 5 w nazwie.

07.06.2013
15:17
Muve.pl wyprzedaje Civilizaton V. Chętni na dodatek z Kazimierzem Wielkim?
REKLAMA
REKLAMA

Na przystawkę oczywiście podstawowa wersja gry. Ta kosztuje marne 17 złotych i 50 groszy. Uczciwa, satysfakcjonująca cena. Tajemnicą poliszynela jest, że seria wykazuje tendencję spadkową, ale za takie pieniądze ciężko narzekać.

civilization V 1

Na pierwsze danie, dodatek Bogowie i Królowie. Rozszerzenie dodaje trzy nowe scenariusze, dziewięć grywalnych nacji, rozbudowany system dominacji religii oraz rozbudowaną walkę na morzach i oceanach. Cena? Niecałe 25 PLN.

Jeżeli wolicie konkrety, można od razu przejść do najbardziej sytej części zestawienia. Mowa o Civilization V w Złotej Edycji. Zestaw zawiera podstawową edycję gry, dodatek Bogowie i Królowie oraz serię pomniejszych DLC, wprowadzających nowe jednostki i nacje. Koszt takiego pakietu jest niższy o 2 złote i 50 groszy, niż gdybyśmy kupowali grę i rozszerzenie osobno. Niby nic, ale na bilet komunikacją miejską zawsze będzie.

No i deser. Dodatek Nowy Wspaniały Świat to nie tylko Rzeczypospolita pod wodzą Kazimierza Wielkiego oraz wspaniała skrzydlata husaria. Rozszerzenie stawia na dominację kulturową naszej nacji nad rywalami oraz pogłębiony i ulepszony system ideologii i ustrojów państwowych. Zupełną nowością jest Kongres Światowy, w którym zrzeszone państwa będą się ścierać na dyplomatycznej, międzynarodowej arenie. Warto również wspomnieć o świeżej możliwości handlu międzynarodowego oraz dwóch nowych scenariuszach do rozegrania.

REKLAMA
civilization v 2

Zainteresowani prowadzeniem Polski w stronę globalnego mocarstwa? W takim razie musicie wiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze, dodatek niestety wymaga podstawowej wersji gry. Po drugie, Nowy Wspaniały Świat nie należy do najtańszych – na ten moment rozszerzenie kosztuje 80 polskich zielonych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA