REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Youtuber otworzył restaurację. Motto lokalu to "Żryj, udław się i wypier**laj"

To może być niemiła odmiana tego, co dotychczas przeżyliśmy, stołując się na mieście. Youtuber Wojtek Przeździecki, znany w internecie jako ojwojtek, otworzył w Warszawie restaurację "udław się!". Nowy punkt na mapie gastronomicznej Warszawy to na świecie znany koncept, jednak czy Polacy i ich mentalność zdołają przełknąć ten kontrowersyjny pomysł tak, by się nie udławić?

20.04.2023
14:21
Youtuber otworzył restaurację. Motto lokalu to "Żryj, udław się i wypier**laj"
REKLAMA

Youtuber ojwojtek to współzałożyciel kanału WIP Bros. Głośniej zrobiło się o nim rok temu za sprawą filmu "Wysłałem ofertę scamu do 100 influencerów", gdzie w imieniu fikcyjnie stworzonej firmy proponował influencerom reklamowanie podejrzanego produktu, chcąc się przekonać, kto zdecyduje się na jego promocję. Nagrał także materiał, w którym postanowił umieścić kuriozalną reklamę nieistniejących wkładek do butów w magazynach skierowanych głównie do seniorów, by sprawdzić, czy korporacja zgodzi się na wydrukowanie w gazecie reklamy produktu, który tak naprawdę nie działa.

REKLAMA
Filmik na kanale ojwojtek, w którym autor omawia, jak umieścił swoją fikcyjną reklamę w magazynach dla seniorów

Pod koniec swojego najnowszego filmu Wojtek poinformował widzów, że 19 kwietnia przy ul. Noakowskiego 12 w Warszawie otwiera restaurację. Okazało się, że youtuber zainspirował się dobrze znanym już konceptem, które wykorzystała sieć restauracji Karen’s Diner, ulokowanych w Australii, Nowej Zelandii, Anglii i Stanach Zjednoczonych, charakteryzującymi się najbardziej niemiłą obsługą, której ciekawi są goście z całego świata.

W "Karen's Diner" już w progu usłyszysz wiązankę przekleństw, a kelnerka zrzuci ci menu na podłogę

Przekleństwa, niezadowolona obsługa i rzucanie kart menu na podłogę to stałe elementy w restauracji "Karen’s Diner", do której przyjeżdżają ludzie z całego świata. Filmy, gdzie internetowi twórcy pokazują niemiłego kelnera, krzywiącego się na gości lub kelnerkę z kamienną twarzą, która nie reaguje na prośbę o podanie serwetek, zgarniają po kilka milionów wyświetleń.

Niecodzienny pomysł zainteresował ludzi z całego świata. Koncept okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż żeby zjeść kolację restauracji, trzeba zarezerwować stolik z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Wojtek Przeździecki, zainspirowany zagranicznym pomysłem, postanowił stworzyć swoją własną restaurację.

Youtuber otworzył restaurację "udław się!". Obowiązuje tam zakaz używania zwrotów grzecznościowych.

Jeśli liczyłeś na miłą obsługę to se kur*a idź do Gesslerowej, my założyliśmy te knajpę tylko i wyłącznie dla pieniędzy. W restauracji występuje: zakaz używania zwrotów grzecznościowych, telefonu. Żryj udław się i wyp**rdalaj - głosi napis na kartce, wiszącej na drzwiach wejściowych. W restauracji można zjeść ramen

Restauracja ojwojtka "udław się!"

Restaurację zdążyło już odwiedzić kilku znanych influencerów, w tym Czarek z kanału Abstrachuje i Julia Żugaj.

Influencerzy odwiedzili nowy lokal "udław się!"
REKLAMA

Następnego dnia okazało się, że akcja ojwojtka okazała się być jednorazowa i youtuber tak naprawdę nie zamierza kontynuować swojej działalności jako restaurator, o czym poinformował na swoich Instastories:

Bardzo niemiło było was wczoraj widzieć i dołożyłem wszelkich starań, żeby to już się nie powtórzyło nigdy więcej, żeby wasze paskudne mordy nie zakłócały mojej rzeczywistości i dlatego eventu dzisiaj już nie będzie, i nigdy więcej. W miejscu, w którym robiliśmy wczoraj naszą restaurację, jest z powrotem G-Ramen, gdzie zapraszam na ramen, bo akurat to, w przeciwieństwie do obsługi, jest zajebiste

- powiedział Wojtek.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA