REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jak zadbać o swój dobrostan? Kluczem jest praca, ale to nie tak, jak myślisz

Dbacie o swój dobrostan? Z najnowszych badań wynika, że jedynie 16,1 proc. badanych uważa, że wystarczająco dba o swój dobrostan. Te, które to robią, częściej planują dzień pracy, aby w ten sposób rozdzielać ją od życia osobistego. Z kolei aż 28,8 proc. respondentów czas na
dodatkowe aktywności poza pracą ma tylko w weekendy. Badanie towarzyszy trasie Oyka „Power Hour.
Pielęgnuj swoją siłę”, będącej połączeniem motywacyjnych wystąpień z akustycznymi koncertami w wykonaniu Olgi Kozierowskiej.

24.08.2023
14:54
Olga Kozierowska Power Hour
REKLAMA
Olga Kozierowska
REKLAMA

Jak dbamy o swój dobrostan? Oto wyniki badania.

Wellbeing, po polsku określany jest jako dobrostan. To pojęcie obejmujące holistyczne spojrzenie
na człowieka i jego potrzeby, zarówno te fizyczne, jak i emocjonalne czy psychiczne. Określa sytuację, w której człowiek czuje się komfortowo, może realizować swoje cele oraz plany. Wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką wskazują, że ponad połowa ankietowanych czas na dbanie o swój wellbeing znajduje na co dzień, lecz jedynie 16,1 proc. respondentów uważa, że robi to w wystarczającym stopniu. Z kolei 42,6 proc. chciałoby robić to w większym wymiarze. Ponad ⅓ uczestników badania przyznaje, że nie dba o swój dobrostan i zależałoby im na zmianie tego stanu.

Jak to zrobić? Jak się okazuje, ważnym czynnikiem w dbaniu o niego jest planowanie dnia pracy. Z
przeprowadzonego badania wynika, że osoby w pełni dbające o swoje dobre samopoczucie
w 41,2 proc. zawsze planują swój dzień pracy, podczas gdy badani, którzy robią to
niewystarczająco, jedynie w 30,7 proc. Natomiast wśród ankietowanych, którzy chcieliby
dopiero wprowadzić wellbeing, jedynie co piąty zawsze planuje swój dzień pracy. W pytaniu wielokrotnego wyboru respondenci zostali zapytani o to, co robią dla poprawy swojego samopoczucia.

Z badania wynika, że wśród ankietowanych usatysfakcjonowanych ze swojego wellbeing, o jakość snu dba 70,6 proc., czas tylko dla siebie wydziela 65,9 proc., a 31,8 proc. wykonuje regularne badania kontrolne. Odnotowano dużą różnicę tych wskazań wśród badanych, którzy dopiero chcieliby zacząć dbać o wellbeing – kolejno 28,8 proc., 32,1 proc., 12,5 proc. Jednocześnie 28,8 proc. badanych przyznaje, że jest w stanie znaleźć tego typu czas jedynie w weekendy. Wśród osób, dopiero chcących rozpocząć dbanie o wellbeing odsetek wynosi 44,6 proc. Okazuje się, że jedynie 6,8 proc. uczestników badania wcale nie
posiada czasu dla siebie poza pracą zawodową.

Wyniki badania pokazują nam, jak ważne jest zachowywanie równowagi między pracą a
życiem osobistym, jak wpływa to na wellbeing. Jednak nic nie dzieje się samo, a pewne
mechanizmy musimy sami wypracować, co często nie jest proste. Chcę podpowiedzieć
ludziom, w jaki sposób i dzięki jakim rozwiązaniom mogą poczuć się lepiej ze sobą i lepiej w
relacjach z innymi. Wiem, że dziś wszyscy są zabiegani i w tym pędzie zapominają o sobie,
jednocześnie pragną coś zmienić, jednak często nie wiedzą, od czego zacząć. W swoim
wystąpieniu przeplatać będę słowa o ulgach z muzyką, która, jak twierdzą inni, niesie radość

wyjaśnia Olga Kozierowska, na scenie muzycznej posługująca się pseudonimem Oyka.

Rusza Power Hour w 10 polskich miastach

W trosce o nasz dobrostan rusza Power Hour w 10 polskich miastach. To spotkanie z muzyką na żywo, połączone z motywującym wystąpieniem: power speech w wykonaniu Oyki, czyli Olgi Kozierowskiej – prezeski Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i autorki bestsellera „Miłość to czasownik”. Motywacyjne przemówienia będą składały się z trzech bloków. Pierwszy to obfitości siebie, w którym Oyka opowie o tym, co zrobić, by poczuć, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, by osiągnąć wymarzone cele.

REKLAMA

W drugim bloku omówi obfitość relacji, a więc to, jak żyć z kimś szczęśliwiej. Trzecia część dotyczyć będzie obfitości portfela: jak pokochać pieniądze, by i one cię pokochały. Muzyka komponowana przez Oykę łączy w sobie elementy easy jazz, folku i indie pop. W trakcie występów towarzyszyć jej będzie Leski: gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny. Trasa będzie wsparciem dla osób, które pragną nauczyć się odnajdywania drobnych przyjemności na co dzień.

Bilety na wydarzenia dostępne na www.Multikino.pl w cenie 111 zł (premiera w Warszawie) oraz 77 zł
(pozostałe terminy).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA